Video marketing w 2022 roku

6 grudnia, 2021

Video marketing w 2022 roku? Czy video marketing naprawdę jest tego wart? Jak wygląda sprawa efektywności materiałów video oraz ich ROI (return on investment - zwrot z inwestycji)? Co zmieni się w 2022 roku? Jakie trendy będą w przyszłym roku w temacie video marketingu? Czy warto decydować się na tworzenie filmów produktowych, vloga firmowego czy np. explainer video? Moim zdaniem TAK.

Dobrze zrobione i w odpowiedni sposób wykorzystane video może być potężnym i bardzo efektywnym narzędziem marketingowym. Moje zdanie wynika z doświadczenia i obserwacji działań swoich, naszych klientów oraz działań innych firm. Nie musisz jednak mi wierzyć "na słowo". Poniżej zamieszczam garść statystyk z których jasno wynika, że naprawdę warto inwestować w marketing video.

Video marketing - photo 01

Statystyki video marketingu z 2021 roku

W badaniach przeprowadzonych przez Wyzowl oraz Animoto aż 89 % osób zajmujących się marketingiem w firmach odpowiedziało że video zapewnia im dobry zwrot z inwestycji (ROI) a 87% twierdzi, że video zwiększyło ruch na ich witrynie. 80 % marketerów twierdzi, że video bezpośrednio pomogło zwiększyć sprzedaż (oryginalny tekst).

Aż 84% spośród badanych osób mówi o tym, że to właśnie video o danym produkcie przekonało ich ostatecznie do jego zakupu. Video jest bardzo ważną częścią zakupów. Wg. Google ponad 55% osób kupujących w sieci korzysta z video podczas zakupów online. 72 % klientów twierdzi, że wolałoby obejrzeć video na temat produktu lub usługi oraz jego obsługi niż czytać o tym.

40 % osób kupujących w sieci stwierdziło, że kupiło produkt, który odkryli w YouTube (Think with Google).

Według WordStream marketerzy korzystający z video zwiększają przychody o 49% szybciej niż ci, którzy nie korzystają z video w swoich działaniach marketingowych. Aż 93% marketerów, którzy używają marketing video, stwierdziło że jest to ważna część ich strategii marketingowej.

Umieszczenie video na swojej stronie internetowej może zwiększyć współczynnik konwersji nawet o 80% (WordStream). Dodatkowo, użytkownicy spędzają na Twojej stronie 88% więcej czasu, gdy są na niej filmy (Social Media Week).

67% wyszukań w Google obejmuje video. 8 na 10 spośród tych wyników pochodzi z Youtube (Searchmetrics).

Video marketing - photo 02

Jak widzisz video pełni bardzo ważną rolę w dzisiejszym marketingu online. Potwierdzają to liczne badania. Powyżej przytaczam tylko ułamek tych statystyk. Jeśli sam potrzebujesz pomocy przy zaplanowaniu skutecznej strategii i tworzeniu video dla swojego biznesu, produktu lub usługi to zapraszam Cię do kontaktu.

O autorze:

Darek Majewski
Dariusz Majewski
Jest założycielem Agencji Flipside. Od lat związany z produkcją reklam video, filmów i animacji. Operator kamery i montażysta filmowy oraz motion designer. 

Kontakt bezpośredni: darek@flipside.pl

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram