Zostań w domu i pracuj dzięki video

15 marca, 2020

Co zrobić gdy musisz zostać w domu ( #ZostanWDomu ) a musisz pracować, spotykać się z klientami, ze swoimi współpracownikami, sprzedawać swoje usługi lub produkty czy prowadzić szkolenia? Z pomocą przychodzi internet oraz video. Zostań w domu i pracuj dzięki video. O tym, jak poradzić sobie z taką sytuacją oraz z jakich narzędzi możesz skorzystać pisałem w TYM artykule. Dzisiaj opowiem Ci o tym, jak przygotować miejsce pracy w domu z którego będziesz mógł prowadzić szkolenia video online, live video, webinary, wideokonferencje lub będziesz mógł nagrywać swoje materiały video.

zostan w domu i pracuj dzieki video

Domowe studio - wybierz miejsce

Wybierz miejsce, gdzie będziesz pracował. Niezależnie od tego czy będziesz tam robił webinary, transmitował live video, prowadził video konferencję czy nagrywał materiały video, musi to być miejsce dobrze przygotowane. Jeśli masz taką możliwość, dobrze by było to miejsce wyciszone, tak usytuowane by nie przechodzili tamtędy inni domownicy. Wbiegające i krzyczące dzieci, żona niosąca pranie czy mąż w pidżamie idący z piwem by zasiąść na kanapie mogą naprawdę rozpraszać.

Nie musi to być od razu studio filmowe z białym ekranem w tle ale dobrze zaplanowany i "posprzątany" kadr pomaga skupić się na temacie video.

Odpowiednie oświetlenie

Jeśli chcesz wykorzystać światło wpadające przez okno, tak rozlokuj sprzęt nagrywający i wszystkie elementy by to okno znajdowało się z boku. Nigdy z tyłu. Silne źródło światła umieszczone centralnie za Twoją głową sprawi że Twoja twarz będzie ciemną plamą (będzie niewidoczna). Światło (okno) umieszczone z boku pozwoli uwydatnić trójwymiarowość twarzy poprzez rozłożenie cieni na Twojej twarzy. Jeśli niedoświetlona część twarzy będzie zbyt ciemna możesz doświetlić ją umieszczając po tej stronie jakiś materiał odbijający światło (dużą białą powierzchnię - kartkę, białą deskę, rozłożone prześcieradło itp).

Więcej na temat wyboru świateł możesz przeczytać w tym artykule.

zostan w domu i pracuj dzieki video photo 02

Zaplanuj i "oczyść" kadr

Kadr, który będziesz pokazywał w swoim video powinien być dobrze przemyślany. Usuń niepotrzebne elementy z kadru, posprzątaj elementy, które będą znajdowały się w tle, usuń przedmioty, które nie są niezbędne. Wszystkie niepotrzebne rzeczy będą tylko rozpraszały uwagę widza i odciągały go od tematu Twojego materiału video. Zachowaj porządek i minimalizm. Elementy, które są Twoim tłem powinny pomagać widzowi skupić się na Tobie i temacie video.

Zadbaj o dobry dźwięk

Dźwięk w video jest tak samo ważny jak dobrej jakości obraz. Wykorzystaj zewnętrzny mikrofon. Jakikolwiek zewnętrzny mikrofon będzie zawsze lepszy niż mikrofon wbudowany w komputer czy telefon.

Pomieszczenie w którym nagrywasz nie powinno być puste. Nie chcesz aby dźwięk odbijał się od ścian i powodował nieprzyjemny pogłos i echo. Aby zniwelować tego typu problemy w warunkach domowych, dobrze jest wybrać takie pomieszczenie gdzie znajduje się dużo miękkich elementów. Grube zasłony na oknach, fotele, poduszki, kanapa - wszystkie te rzeczy poprawią jakość Twojego dźwięku. Możesz rozwiesić koc lub kołdrę, ułożyć w pobliży miękkie poduszki itp. Nie zniwelują one całkowicie odbicia głosu ale na pewno będzie on brzmiał o niebo lepiej niż bez nich.

Podobnie jak ze światłem i wyborem kamery, temat dobrego mikrofonu jest tak obszerny że postaram się przybliżyć go lepiej w osobnym artykule.

zostan w domu i pracuj dzieki video photo 03

Testuj i pytaj

Każdy z nas ma inne potrzeby, w inny sposób chce wykorzystać materiał video i osiągnąć inne cele. Można do tego wykorzystywać różny sprzęt, oprogramowanie i platformy. Warto więc testować różne rozwiązania, by znaleźć to, które najlepiej odpowiada Twoim celom i spełnia Twoje oczekiwania. Wykorzystaj możliwości jakie daje nam technologia i pozostając w domu pracuj dzięki video. Jeśli potrzebujesz pomocy zapraszam do kontaktu. Zawsze chętnie doradzimy w wyborze sprzętu, oprogramowania, czy w samej realizacji. Jeśli potrzebujesz aby zmontować dla Ciebie nagrany materiał video, poprawić jego jakość, dodać animacje lub grafiki - również służymy pomocą.

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram