Wykorzystaj video w czasie kwarantanny

14 marca, 2020

Kwarantanna? Co zrobić w sytuacji, gdy zostaniemy uziemieni w domu? Z powodu choroby, kwarantanny czy panującego wirusa? Jak prowadzić swój biznes, jak pracować, odbywać spotkania z klientami, szkolenia firmowe, lekcje czy wykłady? Wykorzystaj video w czasie kwarantanny. Transmisje Live video, webinary, video-konferencje, animacje video lub po prostu nagrania video. Można to zrobić na wiele sposobów i wcale nie trzeba mieć gigantycznego budżetu. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Każde z nich służy innym celom.

live video photo

Transmisja Live video

Jest to transmisja video w czasie rzeczywistym - na żywo. Twoi widzowie widzą Ciebie, Twój wykład lub szkolenie które prowadzisz, w czasie rzeczywistym. Mogą na bierząco pisać do Ciebie komentarze czy pytania. Możesz na nie od razu odpowiadać. Natychmiastowa interakcja z widzem jest ogromnym plusem i siłą napędową tego typu komunikacji. Ten sposób video w czasie kwarantanny najlepiej sprawdzi się gdy prowadzisz lekcje, wykłady czy szkolenia. Gdy jesteś mówcą, szkoleniowcem lub wykładowcą. Twoi widzowie będą mogli zobaczyć Cię na żywo i wysłuchać Twojego wykładu. Jeśli natomiast ktoś spóźni się na Twoje szkolenie, będzie mógł je sobie obejrzeć później (jeśli je zapiszesz i udostępnisz - większość platform oferuje taką usługę).

Jest wiele platform oferujących tego typu rozwiązania całkowicie za darmo. Najbardziej popularne to oczywiście Youtube, Facebook Live, Vimeo live czy Periscope.

Plusem tego rozwiązania jest niemalże bezpośredni kontakt. Widzowie mają możliwość zadawania pytań w komentarzach, na które możesz odpowiadać od razu lub np. na koniec wykładu. Do transmisji możesz użyć dowolnej kamery internetowej, smartfona lub tabletu zaopatrzonego w kamerę. Oczywiście transmisje live mogą być realizowane profesjonalnie. Wówczas jest to realizacja wielokamerowa podczas której obraz jest dużo lepszej jakości. W tym artykule jednak skupiamy się na rozwiązaniach niskobudżetowych.

Minusem zazwyczaj jest jakość video. Zazwyczaj jest to obraz w stosunkowo niskiej rozdzielczości. Platforma przedkłada płynność i szybkość przekazu nad jego wysoką jakość.

video w czasie kwarantanny photo

Webinary - nauka online

Podstawową różnicą między live video a webinarami jest możliwość organizacji przestrzeni ekranu w taki sposób że widzowie oprócz Ciebie widzą np. Twoją prezentację, ekran Twojego komputera lub grafiki czy wykresy, które dotyczą prowadzonego przez Ciebie wykładu. Masz więc możliwość wzbogacić swój przekaz w prezentację w formie grafik, wykresów, tekstu a nawet innych materiałów video. Obraz z kamery, pokazujący Twoją twarz może zajmować całą powierzchnię ekranu, może być ukryty lub być prezentowany w formie miniaturki.

W tym video w czasie kwarantanny masz możliwość interakcji z widzami. Możesz ograniczyć liczbę widzów, ustalić płatny dostęp do Twojego szkolenia, ustalić dostęp tylko dla osób posiadających hasło itp. Wszystko zależy od platformy na która się zdecydujesz. W większości są to platformy płatne. Koszt uzależniony jest często od ilości użytkowników. Najbardziej popularne platformy to np. AnyMeeting (darmowy 30 dniowy okres próbny), ClickMeeting (darmowy 30 dniowy okres próbny) lub MyOwnConference (darmowy plan ograniczony do 20 uczestników).

video w czasie kwarantanny photo

Video - konferencje

W czasie kwarantanny, gdy jest zakaz opuszczania swoich domów, niemożność spotkania z klientem lub współpracownikami może być prawdziwym problemem. Video w czasie kwarantanny w postaci konferencji rozwiązuje ten problem. To po prostu konferencje i spotkania video online. Gdy musimy spotkać się z klientem, odbyć konferencję z szefem, ze współpracownikami lub omówić strategię działania firmy. Spotkania "twarzą w twarz". Wzajemnie się widzimy i mamy możliwość porozmawiać, omówić bieżące sprawy, działania, problemy i rozwiązania.

Świetnie się sprawdzą gdy musimy z kimś porozmawiać "twarzą w twarz". Mogą być prowadzone indywidualnie lub grupowo. Najbardziej znaną platformą oferująca taką usługę jest na pewno Microsoft Teams lub ClickMeeting.

video w czasie kwarantanny photo

Animacje Video

Jeśli chcesz promować swój produkt lub usługę ale nie masz możliwości, lub nie chcesz nagrać tradycyjnej reklamy lub materiału video promującego Twój biznes, bardzo dobrym rozwiązaniem jest stworzenie animacji. Tutaj najlepiej zdać się na specjalistów. Animacje można wykorzystać na wiele sposobów. Może to być video promujące Twój produkt lub wyjaśniające jak działa Twoja usługa, jakie korzyści odniesie klient korzystając z Twojego rozwiązania lub wchodzą we współpracę z Tobą. Dla każdego biznesu, dla każdego produktu i usługi można stworzyć odpowiednią animację i każde z nich na tym skorzysta. Odpowiednio przygotowana animacja zwiększa sprzedaż, edukuje klienta lub użytkownika oraz wpływa na rozpoznawalność marki.

Taka animacja może być przygotowana dla Ciebie bez wychodzenia z domu. Kontaktujesz się z firmą robiącą animacje przez e-mail, telefonicznie lub poprzez video konferencję. Ustalany jest plan działania, nagrywany jest lektor, wybierana muzyka oraz tworzone są grafiki i animacje. Jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu animacji zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością pomożemy, podpowiemy i doradzimy.

video w czasie kwarantanny photo

Video marketing

Nawet w momencie, gdy musisz zostać w domu możesz wykorzystać to, co masz pod ręką do nagrania materiału video. Może to być kamera sportowa (jak np. GoPro) lub jakakolwiek inna kamera. Może to być Twój smartfon, tablet z kamerą lub laptop zaopatrzony w kamerę. Jeśli potrzebujesz podzielić się informacjami ze swoimi współpracownikami, opowiedzieć o swoim produkcie czy usłudze, nagrać szkolenie lub wykład, spróbuj wykorzystać dostępne środki. Oczywiście że lepiej byłoby zrobić to profesjonalnie, nagrywając obraz dobrą kamerą w wysokiej rozdzielczości oraz z odpowiednim mikrofonem i oświetleniem. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości - trzeba radzić sobie za pomocą tego, co masz pod ręką.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy montażu video, chcesz aby zmontować nagrany przez Ciebie materiał, poprawić jego jakość, dodać intro, grafiki lub animacje - zapraszamy do kontaktu.

W TYM artykule możesz przeczytać o tym jak zorganizować sobie w domu miejsce w którym możesz nagrywać swoje materiały video, transmitować live video, prowadzić webinary czy video konferencje. Tutaj natomiast znajdziesz informacje o tym w jaki sprzęt najlepiej się zaopatrzyć.

Jeśli potrzebujesz pomocy, chcesz wybrać sprzęt do transmisji video live, webinarów czy nagrań video w domu to zapraszam do kontaktu.

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram