Video marketing w 2020 – trendy na nowy rok

25 lutego, 2020

W ciągu ostatnich lat marketing video zmieniał się bardzo dynamicznie. Wciąż trwa nieustanny proces dopasowywania narzędzi do wymagań odbiorców. Wiadomo już, że w najbliższym czasie video będzie tworzyć się zgodnie z nowinkami podbijającymi sieć. Jakie marketingowe trendy okażą się niezwykle ważne w video marketingu w 2020 roku?

Nieustająca popularność krótkiego video

Bez wątpienia duże znaczenie krótkich form video będzie widoczne także w video marketingu w 2020 roku. Takie treści okazują się bardzo cenne dla biznesu, dlatego że widzowie chętnie je oglądają. Dzięki temu budowana jest silna świadomość marki, poprawiają się interakcje z konsumentami, a filmy reklamowe generują sprzedaż. Za sprawą zdolności do natychmiastowego przyciągania uwagi krótkie video stały się doskonałymi narzędziami promocji firm, produktów i usług. To również nadal treść mocno wspierana przez algorytm Facebooka. Video osiąga znacznie lepsze zasięgi niż inne formy postów. Jest też częściej udostępniane.

Video marketing w 2020 roku

Rzeczywistość rozszerzona i wirtualna

Rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR) to dwa tryby interakcji między światami rzeczywistym oraz wirtualnym. W video marketingu w 2020 roku okażą się one bardzo ważnymi technologiami. Rzeczywistość rozszerzona pozwoli nanosić informacje cyfrowe na realne środowisko, a rzeczywistość wirtualna przeniesie odbiorców do innego świata, co da szanse na zastosowanie niezwykle atrakcyjnych form promocji.

Webinary i podcasty

W najbliższym czasie ogromną popularnością będą cieszyć się podcasty i webinary. Ludzie pragną czerpać wiedzę od ekspertów, a marki coraz chętniej udostępniają użyteczny content spełniający również cele reklamowe. Webinary i podcasty okazują się więc idealnymi kanałami komunikacji. Materiały wideo i nagrania audio, w których specjaliści dzielą się wiedzą i doświadczeniem, będą w najbliższym czasie doskonałym i niedrogim sposobem na przebicie się do potencjalnych klientów.

Streamingi na żywo

Filmy oglądane na żywo dają wrażenie bezpośredniej interakcji, uczestniczenia w zdarzeniu. Zapewniają też poczucie intymności, co zachęca do zaangażowania znacznie skuteczniej niż pozostałe formy video. Na pytania widzów można odpowiedzieć w czasie rzeczywistym, jednocześnie promując nowe produkty, ogłaszając konkursy i promocje, organizując sesję pytań i odpowiedzi, przeprowadzając wywiady czy seminaria. Streamingi na żywo daję wiele szans na dotarcie do widza ze swoim przekazem, nie dziwi więc fakt, że video marketingu w 2020 będą miały istotne znaczenie. Co istotne, takie filmy nie wymagają edycji ani prac postprodukcyjnych, dlatego wykonanie ich okaże się proste i nie wygeneruje dużych kosztów.

Video marketing w 2020 roku

Video eLearning

Zdaniem niektórych to właśnie samouczki na YouTube i klipy DIY są źródłem boomu video, którego doświadczamy. Bez wątpienia użytkownicy regularnie poszukują takich treści, a to gwarantuje kolejny sposób na przekazanie informacji istotnych z punktu widzenia biznesu. Samouczki i inne klipy dają możliwość promowania marki jako eksperta, jednocześnie zapewniając wartość użytkownikom. Warto zatem postawić na nie w bieżącym roku.

Vlogi firmowe

Vlogowanie to popularny trend video uwidaczniający się w szczególności na YouTube. W nadchodzącym czasie firmy będą coraz częściej wykorzystywać tę formę przekazu, aby przybliżyć widzom swoją markę. Vlogowanie to najlepszy sposób na ukazanie ludzkiego oblicza przedsiębiorstwa, dlatego że daje wgląd za kulisy. Można zaprezentować zespół, procedury, dzień pracy i wartości przyświecające firmie. To również sposób na przedstawienie nowych produktów i akcji specjalnych. (Zobacz nasz wpis na blogu na temat wykorzystania vloga w biznesie)

Video marketing w 2020 roku

Pionowe video

Chociaż niechętnie się do tego przyznajemy, spędzamy mnóstwo czasu na korzystaniu z telefonów i tabletów. Dlatego w najbliższym okresie bardzo ważne stanie się produkowanie filmów w formacie pionowym. Wszystko po to, by przekaz bez przeszkód trafił do widza.

Odbiorcy konsumują materiały video w ogromnych ilościach i niebywałym tempie. O wielkim znaczeniu filmów w promocji biznesu świadczy fakt, że najważniejsze serwisy społecznościowe nieustannie walczą o tytuł lidera dystrybucji takich treści. Nic dziwnego, że marki na całym świecie stawiają na video marketing i starają się być na czasie z najnowszymi trendami. Video marketing w 2020 roku wiąże się z kontynuacją wcześniejszych tendencji, ale też ze wdrożeniem nowinek zyskujących popularność. W najbliższym czasie zobaczymy więc z pewnością wiele skutecznych kampanii video marketingowych wykorzystujących trendy w pomysłowy sposób.

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram