Video marketing nieruchomości

10 sierpnia, 2017

Video marketing w branży nieruchomości jest bardzo ważny, lecz często niedoceniany. A szkoda bo może on znacznie zwiększyć i usprawnić sprzedaż.

Temat wideo w branży nieruchomości przyniosło mi samo życie. Będąc klientem na wspomnianym rynku (nie potencjalnym, a faktycznym klientem) spędziłam bardzo dużo czasu na przeglądaniu ofert. Cały ten gąszcz, ilość ofert - przytłoczyły mnie w pewnym momencie. Przeglądałam już tylko te, które zawierały zdjęcia, choć w wielu przypadkach jakość tych zdjęć chyba bardziej szkodziła ofercie niż pomagała. Może 1 na 200 ofert zawierała film. Dobry film, podkreślający atuty nieruchomości, pokazujący rozkład pomieszczeń, sąsiedztwo – żaden . Efekt – marnowanie czasu, mojego i agenta oprowadzającego po nieruchomości.

video marketing nieruchomości
Tak więc czemu wideo w rynku nieruchomości? – bo istnieje faktyczna na nie potrzeba bez względu na to czy agencje nieruchomości mają czy nie tego świadomość!

Jako kupująca, nie posiadająca nadmiaru wolnego czasu, chciałam móc powierzyć częściowo to zadanie pośrednikowi. Chciałabym, aby znalazł się ktoś, kto wzbudzi moje zaufanie. Wręcz nie chcę pomijać pośrednika – nie znam się na prawie regulującym sprzedaż, kupno, wymagane dokumenty. Co więcej – nie znam się na nieruchomościach – nie wiem, na co z praktycznej strony powinnam zwrócić uwagę. Chętnie zapłacę agentowi, który zadba o to wszystko za mnie. No i teraz…. jak go wybrać? jak odnaleźć? A no właśnie – musi się „rzucić w oczy”, wyróżnić w tłumie. Uderzać po oczach profesjonalizmem. Oglądałam wiele domów położonych w różnych odległościach od mojego obecnego miejsca zamieszkania. Możliwość zobaczenia ich wcześniej wraz z najbliższym sąsiedztwem, wykluczyłaby od razu większość wyjazdów w teren. Jeśli z jakiegoś powodu nie można zamieścić filmu w sieci i tak pomocne byłoby zaprezentowanie ich na spotkaniu twarzą w twarz. Chyba żadnej ze stron nie zależy na ilości oglądanych/pokazywanych domów, a na zawarciu transakcji.

Film reklamowy umożliwia również zaprezentowanie domu zaufanej osobie, od której chcielibyśmy usłyszeć radę i opinię pomocną w dokonaniu ostatecznego wyboru. Również niedawno byłam zaangażowana w sprzedaż domu. Zgłaszali się do mnie agenci proponujący swoje pośrednictwo. Nie miałam nikogo z polecenia, a szkoda. W tym przypadku chciałabym móc wybrać jednego, ale skutecznego agenta. Wiedząc, że oferuje on w swojej pracy wsparcie sprzedaży profesjonalnym filmem reklamowym chętnie podpisałabym umowę na wyłączność.

Jako sprzedający poznałam utrapienie prezentowania domu czasem kilka razy w ciągu jednego dnia. Wiem że wideo dodane do oferty sprowadziłoby na prezentację na żywo może 1/3 liczbę osób, które faktycznie się „przewinęły”,ale byłyby to tylko osoby poważnie myślący o zakupie tej konkretnej nieruchomości.

Podsumowując, muszę stwierdzić, że bardziej nasuwa mi się pytanie nie: „po co wideo w branży nieruchomości”? czy „czy wideo może pomóc w sprzedaży nieruchomości”, a zdecydowanie pytanie: „jak to możliwe, że wideo nie zawitało jeszcze na stałe na tym rynku?” Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w kolejnych artykułach, w których podpowiem również, jak powinien wyglądać taki film, aby faktycznie wspomógł sprzedaż i promocję agenta, jakie jeszcze korzyści przyniesie wideo agentom nieruchomości.

Odbierz ebook

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram