Video marketing dla hoteli, pensjonatów itp.

15 kwietnia, 2018

Piękne krajobrazy widziane z góry, zbliżenie na urokliwy budynek, który okazuje się być wymarzonym miejscem na odpoczynek. Wchodzimy do środka. Wita nas uśmiechnięta recepcjonistka, która przekazuje nam klucz do pokoju. Basen, sauna, sporty na świeżym powietrzu i zadowoleni ludzie, którzy mogą wreszcie odetchnąć od pracy i obowiązków.

Czas coś zjeść. Widzimy jak kucharze przygotowują dania. Te są roznoszone przez życzliwe kelnerki i kelnerów. Smakowicie wyglądające jedzenie ląduje na talerzu gości.

Zatęskniliście za wakacjami? Ja tak! Wasi klienci, którzy zobaczą taki film reklamowy również! Nie ma lepszego medium jak film, żeby w krótki i przystępny sposób przekazać przyszłym klientom,że to Wasze miejsce jest najlepsze na odpoczynek!

hotel_01

Oczami klienta

Warto spojrzeć oczami potencjalnych klientów, którzy poszukują miejsca, aby wypocząć, ale również zorganizować spotkanie służbowe, czy po prostu wynająć pokój na kilka nocy. Patrzymy wtedy z perspektywy potrzeb tych ludzi.

Wielokrotnie sam szukałem hotelu, czy jakiegoś ośrodka. Oprócz ceny i opinii klientów, zawsze zaglądam na zdjęcia i szukam filmów reklamowych np. na Youtube, żeby zobaczyć, jak to miejsce wygląda w rzeczywistości.
Bardzo często zdjęcia są zrobione amatorsko bez zachowania kompozycji, odpowiedniej korekcji kolorów i wyglądają odpychająco. Z filmami jest jeszcze gorzej, bo zazwyczaj ich nie ma wcale!
Co wtedy? W takich sytuacjach, oglądam często prywatne filmy osób, które były w danym ośrodku.
Niestety nie pokazują wszystkich zalet, a zwykle nie są miarodajne i ze względu na ich jakość można odnieść mylne odczucie, że ośrodek jest mało atrakcyjny.

Myślę te kilka zdań powyżej w prosty sposób pokazują, dlaczego warto zainwestować pieniądze w profesjonalny film reklamowy! Jest to inwestycja, która bardzo szybko się zwróci, a film będzie można wykorzystywać w celach promocyjnych przez lata!

Scenariusz, produkcja i publikacja

Scenariusz do takich produkcji zazwyczaj powstaje podczas spotkań z klientem. Wspólnie uzgadniamy najciekawsze i najbardziej atrakcyjne ujęcia. Nie tylko pomagamy skonstruować scenariusz, ale też pomagamy w wyborze aktorów, podkładu muzycznego, lektora. Zajmujemy się kompleksowo całą realizacją. Pomagamy w wyborze sposobu prezentacji tego materiału wideo, zamieszczeniu w social mediach, otagowaniu oraz monitorowaniu wyników.

Wideo można wykorzystać na wiele sposobów, jako:
- reklama ośrodka wyświetlana w social mediach (Facebook, Instagram, Youtube itd.);
- informacja dla waszych gości, na jakie atrakcje mogę liczyć w ośrodku (np. wideo informacyjne wyświetlane w recepcji);
- zasady korzystania np. z basenu w postaci grafiki lub filmu instruktażowego;
- reklama ośrodka w telewizji;
- reklama ośrodka wyświetlana na telebimach;
- krótkie filmy przedstawiające ośrodek, regularnie publikowane na Waszych stronach w social mediach.

video-marketing-dron_01

Technologia VR

VR, czyli wirtualna rzeczywistość…
Brzmi futurystycznie?! Nic bardziej mylnego! Od kilku lat technologia VR rozwija się i coraz więcej osób zaczyna z niej korzystać. Nawet najpopularniejsze serwisy tj.: facebook, czy youtube umożliwiają udostępnianie filmów w tej technologii.

Wyobraźmy sobie, że klient chciałby zobaczyć jakie są warunki, ale poprzez odległość i ograniczenia czasowe nie może przyjechać. Oczywiście może obejrzeć zdjęcia i filmy promocyjne, ale można iść o krok dalej.
Co jeżeli będzie mógł wirtualnie przejść się po ośrodku i wszystko zobaczyć?! Wirtualny spacer to przyszłość! Możemy w domowym zaciszu poczuć klimat ośrodka przemieszczając się po obiekcie. Można do tego celu użyć smartfona lub specjalnych gogli.

Ujęcia z powietrza

Wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych dało nam niesamowite narzędzie do produkcji ujęć z powietrza, czyli drona. Filmy i zdjęcia z takiej perspektywy zapierają dech w piersiach! Piękno krajobrazu, niesamowite ujęcia pokazujące położenie ośrodka...

To tylko kilka przykładów, w jaki sposób można wykorzystać wideo, by stworzyć ciekawe filmy reklamowe. Pomagamy w działaniach marketingowych zarówno dla dużych sieci hoteli, jak i dla małych, rodzinnych pensjonatów. Wystarczy do nas napisać. Dla każdego przygotowujemy indywidualną ofertę, pomysły, propozycje i wycenę wszystkich działań. Oferujemy kompleksową obsługę. Od pomysłu, przez realizację filmu reklamowego po monitoring i ocenę efektywności kampanii.

Odbierz ebook

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram