Video dla Cafe Równik

24 marca, 2018

Od paru lat rola video w świecie marketingu stale rośnie. Obecnie często będąc najbardziej efektywnym sposobem przekazania treści naszym odbiorcom stało się równocześnie najbardziej popularnym sposobem. Doskonale wiedzą o tym największe media społecznościowe jak Facebook czy Instagram, którzy pierwotnie skupili swoje działania na tekstach i grafikach, a obecnie mocno otworzyli się i promują treści video swoich użytkowników. Doskonałym potwierdzeniem tego trendu jest YouTube, który od początku opiera się w pełni na treściach video, dzięki czemu od wielu lat jest w TOP 3 najpopularniejszych mediów społecznościowych, a także jedną z najczęściej używanych wyszukiwarek.

Dlaczego więc użytkownicy wybierają video?

Oczywiście oprócz zwykłej leniwości poznawczej (łatwiej obejrzeć krótkie video, niż przeczytać artykuł), problemem jest także zmęczenie poznawcze. Każdego dnia jesteśmy bombardowani tysiącami informacji, słów, nagłówków, obrazów. W dobrym materiale video na chwilę możemy łatwiej odłączyć się od tego i wciągnąć w historię, którą nam ktoś opowiada, zobaczyć i poczuć emocję narratora, a także wejść w jego świat. Video - w zależności od potrzeb - pięknie pokazuje wprost pewne elementy, a czasem zostawia tajemnicze niedopowiedzenie.

Aby jednak video spełniło swoją rolę - ważne jest przygotowanie założeń, dobrego scenariusza, a co najważniejsze - bardzo dobra realizacja.

O tym jak wielkie efekty może zdziałać dobry materiał video przekonaliśmy się podczas akcji, której celem było zebranie funduszy na start klubokawiarni Cafe Równik. Kawiarnia powstaje we Wrocławiu. Nie będzie to jednak zwykła kawiarnia. Wszystkimi osobami pracującymi w klubokawiarni będą osoby z niepełnosprawnością intelektualną, a to miejsce ma stać się dla nich możliwością normalnego wejścia w dorosłość. Aby opowiedzieć o Cafe Równik zdecydowaliśmy się wraz z FlipSide i Brand24 na przygotowanie video, które zainspiruje ludzi i przybliży im ideę.

Video opublikowaliśmy na Facebooku. Statystyki są imponujące. Wraz z końcem stycznia 2017 właśnie tym materiałem video osiągnęliśmy ponad 46 tysięcy zasięgu - z czego prawie 37 tysięcy zasięgu organicznego (bez żadnej promocji płatnej), materiał był obejrzany ponad 18 tysięcy razy, łącznie był oglądany ponad 9,2 tys. minut, a udostępniony został przez ponad 240 osób!

Efekty są widoczne również w realizacji samego celu - https://wspieram.to/caferownik .

Video może być więc bardzo znaczącym nośnikiem przekazu, ważne jednak, aby było przygotowane profesjonalnie, bo tylko dzięki temu osiągniemy zamierzony cel.

Możemy być tego doskonałym potwierdzeniem, bo m.in. dzięki materiałowi przygotowanemu przez FlipSide - możemy zaprosić Was do Cafe Równik we Wrocławiu od kwietnia/maja 2018.

Autorka tekstu: Ewelina Nowak

Odbierz ebook

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram