Trendy video marketingu w 2018 roku

9 stycznia, 2018

Już od wielu lat marketing wideo w internecie rozwija się bardzo dynamicznie. Żaden tekst pisany nie budzi tak silnych emocji jak dobrze zrobione wideo. W żadnej innej formie nie jesteśmy w stanie przekazać w tak krótkim czasie tak wielu informacji. W tej chwili prawie 40% wszystkich wydatków na reklamę, która pojawia się w internecie, jest wydawane właśnie na reklamę wideo. Szacuje się że procent ten wzrośnie jeszcze bardzo mocno. Siła tego formatu jest nie do przecenienia. Marketingowcy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Ale za rozwojem tego medium idą wymagania stawiane przez odbiorców. Coraz trudniej przykuć uwagę konsumenta.

W zawiązku z tym tworząc materiały wideo trzeba mieć na uwadze iż musza być one wysokiej jakości, innowacyjne oraz angażujące.

trendy-video

Jest kilka trendów, które warto pokrótce omówić.

1. Mobile.

Rynek mobilny rośnie bardzo mocno. Coraz bardziej zaawansowane urządzenia trafiają w ręce konsumentów. Co za tym idzie ogromna część ruchu online przenosi się właśnie na mobile. Szacuje się że w ubiegłym roku blisko 50% wyświetleń wideo miało miejsce właśnie na urządzeniach mobilnych. W roku 2018 procent ten ma wzrosnąć o kolejne 20-30%. Planując działania marketingowe związane z wideo w internecie marki powinny brać pod uwagę ten trend. Wideo tworzone na potrzeby mobile powinno być zaplanowane w taki sposób by przekazać kominikat nawet bez dźwięku (napisy, duże i czytelne grafiki i animacje).

2. VR wideo oraz 360.

Technologie wykorzystywana z powodzeniem głównie przez rynek rozrywki (gry, filmy). W marketingu jest to dość świeży trend mający jednak bardzo duży potencjał. Doświadczenie użytkownika może być bardzo silne a co za tym idzie również emocje mu towarzyszące. Warto brać to pod uwagę planując marketing w tym roku. Wykorzystanie tego typu technologii musi byc jednak bardzo dobrze przemyślane.

3. Live streaming

Bardzo mocny trend z poprzedniego roku. Szacuje się że w tym roku będzie on rozwijał się jeszcze bardziej. Sprzyjają temu media społecznościowe (facebook) oraz serwisy udostępniające wideo (jak np. youtube itp.). Konsument ma możliwość na żywo uczestniczyć w wydarzeniach, produkcji, evencie, imprezie czy spotkaniu. Buduje to bardzo osobisty kontakt z firmą, produktem, marką czy osobą. Jest to również bardzo silny sposób przekazu. Klienci mają możliwość zobaczyć "od kuchni" swoją markę, poznać "ludzką twarz" danej firmy. Ważne aby komunikat był szczery, prawdziwy ale też ciekawy.

Odbierz ebook

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram