Reklama video bez wychodzenia z domu

25 marca, 2020

Czy da się zrobić dobrą, skuteczną reklamę video bez wychodzenia z domu? W obecnej sytuacji, gdy większość z nas zostaje w domu, pracuje we własnym pokoju i stara się unikać wszelkich publicznych miejsc może to być utrudnione. Przecież nie zwołamy całej ekipy filmowej, aktorów, statystów czy pracowników na plan zdjęciowy we własnym salonie.

Zrobienie reklamy video bez wychodzenia z domu, pozornie może wydawać się niemożliwe w obecnej sytuacji. Jednak tylko pozornie. Jest na to kilka sposobów o których Ci dzisiaj opowiem.

Reklama video bez wychodzenia z domu - photo 01

Animacje bez wychodzenia z domu

Pierwszym sposobem na poradzenie sobie z problemem niewychodzenia z domu jest zrobienie animacji 2D lub 3D. Animacje te mogą być różnego rodzaju. Mogą to być rysunkowe Explainer Videos które zazwyczaj tworzy się z grafik 2D (przykład animacji 2D) lub bardziej skomplikowane animacje 3D gdzie wykorzystuje się bardzo realnie wyglądające modele 3D (tutaj przykład reklamy z animacjami 3D). Mogą to być również futurystycznie wyglądające animacje - kilka z nich jest np. w naszym showreel z poprzedniego roku.

Wybór stylu takich animacji zależy w dużej mierze od jej tematu, od produktu czy usługi, którą chcesz promować. Zrobienie takiej reklamy bez wychodzenia z domu jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy że skontaktujesz się z nami i opowiesz nam o swoich potrzebach. Zaproponujemy Ci kilka rozwiązań i na pewno wspólnie stworzymy coś, co pomoże rozwinąć Twój biznes, sprzedawać więcej produktów, pozyskać nowych klientów lub promować Twoją markę.

Koszt zrobienia takiej animacji zależy od tematu, scenariusza oraz rodzaju tych animacji. Proste animacje 2D będą na pewno tańsze (ok. 2-4 tyś zł) niż bardziej skomplikowane animacje 3D wymagające stworzenia (wymodelowania) modeli 3D przed ich animacją (animacje 3D to koszt ok. 3-8 tyś zł).

Reklama video bez wychodzenia z domu - photo 02

Reklama z ujęć "stockowych"

Drugi sposób na zrobienie reklamy video bez wychodzenia z domu to montaż takiej reklamy z zakupionych ujęć "stockowych". Są to gotowe nagrania filmowe dostępne w różnych bibliotekach w sieci. Jest ich bardzo dużo i naprawdę jest z czego wybierać. Przykładowe biblioteki "stockowych" materiałów video:

Plusem takiego rozwiązania jest olbrzymia ilość i różnorodność materiałów dostępnych online - czyli nie musisz wychodzić z domu. Trzeba jednak naprawdę umiejętnie wybierać i znać się na montażu oraz obróbce kolorystycznej materiału video, by końcowy efekt był zadowalający. Chodzi o to że, są to ujęcia kręcone w różnych miejscach, przy pomocy różnych kamer, z różnymi ludźmi i przy różnym oświetleniu. Ich montaż może być problematyczny i przyprawić o ból głowy niejednego montażystę. Oczywiście montaż taki jest możliwy ale nie jest on prosty i wybór ujęć najlepiej jest konsultować z montażystą już od początku projektu. Tym bardziej że ujęcia te nie są darmowe (ich cena jest różna w różnych serwisach i waha się między 50zł a 500zł za jeden klip video). Ogromnym ułatwieniem jest możliwość pobierania za darmo ujęć poglądowych. Masz więc możliwość zobaczyć (w słabej jakości i rozdzielczości) jak będzie wyglądała Twoja reklama przed zakupem poszczególnych ujęć.

Koszt zrobienia takiej reklamy czy prezentacji video różni się w zależności od scenariusza. Szacunkowo to ok. 3-6 tyś zł plus koszt poszczególnych ujęć video. Aby zacząć pracę nad taką reklamą video bez wychodzenia z domu wystarczy że się z nami skontaktujesz. Pomożemy Ci w wyborze odpowiednich ujęć, nagramy lektora w dowolnym języku, wybierzemy muzykę, zmontujemy cały materiał i doradzimy przy publikacji.

Video i animacje 3D

Reklama video bez wychodzenia z domu - photo 03

Świetnym sposobem na zrobienie reklamy video bez wychodzenia z domu jest połączenie obu poprzednio wspomnianych możliwości. Możesz wybrać i kupić gotowe nagrania filmowe, w których masz możliwość zaimplementować elementy własnej marki. Np. na smartfonie może pojawiać się Twoja aplikacja, na laptopie może być otwarta Twoja strona. W różnych miejscach materiału filmowego może pojawiać się Twoja marka. Dodatkowo można dodać efektowne animacje 3D pojawiające się "w przestrzeni" w filmie. Przykłady tak wykorzystanych animacji poniżej:

Umiejętne wykorzystanie kupionych ujęć video oraz animacji 3D daje ogromne możliwości na tworzenie reklam video bez wychodzenia z domu.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak możemy wspomóc Twój biznes wykorzystując do tego video marketing - zapraszam do kontaktu. Opowiedz nam o swoich potrzebach. Na pewno możemy Ci pomóc rozwinąć biznes, zyskać i edukować nowych klientów lub promować Twoją markę, produkt oraz usługę.

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram