Jaki jest koszt filmu reklamowego

4 lutego, 2019

Ile kosztuje zrobienie reklamy video? Jaki jest koszt filmu reklamowego? Oraz dlaczego te pytania są bez sensu... Odpowiem poniżej.

Klienci bardzo często zwracają się do mnie z pytaniem o "szacunkowy koszt" produkcji reklamy, animacji lub filmu. Często robią to w chwili, gdy sami jeszcze nie wiedzą co, dlaczego i po co chcą zrobić.

Sam pomysł na wykorzystanie video w swoich działaniach marketingowych jest oczywiście bardzo dobry. Jednak zanim przejdziesz do ustalania budżetu, warto określić cel i rezultat, który chcesz osiągnąć.

Na ostateczny koszt produkcji video ma wpływ wiele czynników.
Poniżej umieszczam cztery punkty, które ułatwią Ci planowanie realizacji video oraz ewentualną rozmowę z agencją, która miałaby ten film lub animację dla Ciebie zrobić.

  1. Określ cel. Odpowiedz na pytanie, po co chcesz zrobić to video? Jaki cel chcesz osiągnąć? Czy chodzi o zwiększenie ruchu na stronie internetowej? Czy o wzrost sprzedaży w sklepie? Czy chcesz pokazać w filmie reklamowym, jak działa Twój produkt lub usługa?
  2. Kim są Twoi klienci? Kto będzie oglądał to video? Jaki jest target? Jaki jest Twój rynek?
  3. Jaki jest problem twoich klientów, który Twój produkt czy usługa rozwiązują? Co będziesz komunikować w filmie reklamowym?
  4. Określ zaplecze sprzętowe i osobowe. Zastanów się, jakim "zapleczem" dysponujesz. W przypadku realizacji we własnym zakresie musisz wiedzieć, czy masz wystarczające zaplecze sprzętowe (jaką dysponujesz kamerą, oświetleniem itp) oraz osobowe. Czy Twój budżet ma przewidywać zatrudnienie aktorów? Jest to koszt ok. 1000zł dla aktora za jeden dzień zdjęciowy (oczywiście kwota zależy od wybranego aktora; bardziej znane twarze = drożej, np. studenci aktorstwa = taniej). Czy też chcesz wykorzystać amatorów - np. swoich pracowników. O tym jakie są wady i zalety każdej z tych opcji opowiem w innym wpisie.
koszt filmu reklamowego - photo 02

Mając odpowiedzi na te pytania, jestem w stanie pomóc Ci w realizacji. Mogę podpowiedzieć, jaki format będzie najlepszy, czy jesteś w stanie to zrobić sam, czy lepiej zlecić to specjalistom. Jakie środki należałoby zaangażować, by osiągnąć zakładany efekt oraz jaki może być szacunkowy koszt (o wadach i zaletach robienia samemu i zlecaniu tego firmie zewnętrznej opowiem w kolejnym artykule) realizacji filmów reklamowych.

Taka pomoc z mojej strony nic Cię nie kosztuje.
Możesz sam się o tym przekonać, korzystając z naszego formularza online, pisząc do mnie na adres e-mail: darek@flipside.pl ,
telefonicznie: +48 509 846 451 lub przez nasz profil na Facebooku.

Zapraszam. Przekonaj się, jak mogę Ci pomóc w rozwinięciu Twojego biznesu z pomocą filmów reklamowych.

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Zostaw swój e-mail lub telefon.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 


Dane zbieramy tylko do kontaktu. Prosimy o wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. Szczegóły: tutaj.

© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram