Koszt animacji reklamowej

Poniżej przedstawiamy elementy wchodzące w skład szacunkowego kosztorysu animacji promocyjnej. 
Poniższy cennik ma charakter szacunkowy. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie w oparciu o założenia projektu,
scenariusz, zakładany rezultat kampanii i zaangażowane środki. 

Scenariusz, scenopis, tekst lektora

W momencie rozpoczęcia współpracy, nasz scenarzysta kontaktuje się z Tobą by ustalić szczegóły realizacji animacji reklamowej, przedstawić pomysły i możliwości, przygotować scenariusz i scenopis. 

Zależnie od indywidualnych ustaleń i wymagań projektu koszt przygotowania tych elementów to ok. 600-1200zł
koszt-animacji-reklamowej-photo01
koszt-animacji-reklamowej-photo02

Lektor, muzyka

Na tym etapie wybierany jest lektor oraz muzyka. Tu wiele zależy od wyboru. Im bardziej znany głos, tym droższy. Im bardziej znana muzyka, tym większy koszt. Muzyka może być również komponowana indywidualnie dla danego filmu. Wykorzystanie głosu lektora lub muzyki wymaga licencji, której koszt różni się w zależności od tego, gdzie będzie prezentowany film (w internecie - taniej; w telewizji - drożej)

Lektor polski to koszt ok. 700-1500zł za jedną stronę tekstu. 

Jeden utwór z ogólnodostępnej biblioteki oraz licencja obejmująca wykorzystanie w internecie to koszt ok. 200-400zł. Jeden utwór komponowany na życzenie oraz licencja na telewizję to koszt ok. 3-4 tyś zł. 

Grafiki i animacje

Po przygotowaniu ścieżki dźwiękowej (lektor + muzyka), wybierane sa grafiki i animacje. Koszt przygotowanie w dużej mierze zależy od wybranych grafik (czy to "płaskie" grafiki 2D, czy też modele 3D) oraz poziomu skomplikowania samych animacji. 

Przygotowanie "płaskich" grafik i animacji to koszt ok 1200 - 1800zł. Koszt bardziej skomplikowanych animacji i modeli 3D to koszt ok. 2-4 tyś zł. 
koszt-animacji-reklamowej-photo03

Montaż i postprodukcja

Przygotowane i zaakceptowane grafiki oraz animacje trafiają do montażu i synchronizacji ze ścieżką dźwiękową. Dodawane są efekty dźwiękowe i cały materiał przygotowywany jest do wyświetlania w wybranym medium (internet, telewizjia, ekrany promocyjne itp.).

Szacunkowy koszt postprodukcji oraz montażu video to ok 2-3 tyś. zł 

Szacunkowa suma

Podliczając powyższe pozycje wychodzi nam szacunkowy koszt realizacji animacji promocyjnej w przedziale: ok. 4,5 - 10 tyś zł.
Jak już wspomnieliśmy ten "cennik" ma charakter szacunkowy. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie w oparciu o założenia projektu,
scenariusz, zakładany rezultat kampanii i zaangażowane środki

Kontakt i indywidualna oferta

Każdy klient jest inny. Każdy projekt video to inne założenia, warunki oraz sprzęt. Inaczej będzie wyglądał budżet reklamy telewizyjnej ze znanymi aktorami oraz pełną ekipą filmowa, a inaczej budżet prostej animacji mającej promować startup.

Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę oraz podpowiemy jak zrealizować Twój film tak, by przyniósł on założony cel i zmieścił się w ramach budżetowych.

Kontakt w sprawie wyceny indywidualnej

Darek: +48 509 846 451
Ania: +48 509 672 396
e-mail: 
kontakt@flipside.pl
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram