Jakie video dla usługi online

Marzec 5, 2019

Czy wiesz, jak dzięki video wypromować swoją usługę? Jak zdobyć klientów, zwiększyć sprzedaż i ruch na stronie?

Dzisiaj artykuł o tym, jak wykorzystując video udało nam się wesprzeć takie marki jak Brand24, eSky czy CrazyCall.

Video dobre na wszystko

Uważam, że video może świetnie wspierać każdy biznes. Nieważne czy jest to osiedlowy sklep spożywczy, lokalnym mały zakład mechaniczny lub krawiecki, usługa internetowa czy też duża międzynarodowa korporacja.

Video sprawdzi się w każdej branży. Nieważne czy chodzi o sprzedaż, produkcję czy usługi. Absolutnie w każdej branży dobrze zrobione video zwiększy sprzedaż, pozwoli zdobyć klientów oraz świetnie się sprawdzi przy promocji marki.

Kilka kolejnych artykułów i filmów na naszym vlogu poświęcimy na przyjrzenie się różnym branżom oraz temu jakie video będzie najlepsze dla każdej z nich.

Video dla usługi internetowej

Dziś "na warsztat" bierzemy usługę online. Czyli zakładamy, że np.:
- oferujesz obsługę call center online;
- monitorujesz ruch związany z marką klienta w sieci;
- oferujesz usługi pozycjonowania albo inne usługi świadczone online.

Klient musi Cię zrozumieć

Przede wszystkim Twój klient musi zrozumieć na czym polega Twoja usługa. Dlaczego potrzebuje właśnie Twojej usługi? Co na tym zyska? Jakie są jego korzyści?

Być może dzięki Twojej usłudze będzie mógł zrozumieć swoich klientów lepiej. Zrozumieć ich potrzeby. Będzie mógł zdobyć nowych klientów.

Początki Brand24

6 lat temu Brand24 było jeszcze młodym startupem. Nikt nie wiedział o co chodzi z tym monitorowaniem marki w sieci i dlaczego warto to robić.

To był czas gdy Media Społecznościowe miały swój "bum" i ogromna część całkowitego ruchu w sieci przenosiła się właśnie do tam. Zrobiliśmy wtedy informacyjną animację dla Brand24.

To animacja 2D pokazująca, jak zmienia się sieć. Uświadamiająca gdzie ludzie mówią o markach i pokazująca, jak usługa w postaci Brand24 może Ci pomóc znaleźć te wzmianki oraz włączyć się w rozmowę.
To świetny przykład, gdzie pokazujemy ogólnoświatowy trend oraz korzyści i możliwości wynikające z używania danej usługi.

W przypadku Brand24 po tym video pojawiło się kilka filmów viralowych o których opowiem szerzej w osobnym artykule poświęconym viral video.

CrazyCall - Call center online

Inny przykład stworzenia skutecznego video dla usługi internetowej to nasza współpraca z CrazyCall - usługą Call Center online.

Podobnie jak z Brand24. pokazujemy, jak działa usługa i jakie korzyści przyniesie klientowi korzystanie z niej. W tym przypadku powstało kilka wersji językowych. Angielska wersja ma dziś prawie półtora miliona wyświetleń.  Wersja hiszpańska - ponad milion.

Video dla usługi internetowej - jak z Twojej oferty korzystają klienci?

Bardzo dobrym pomysłem jest pokazanie, jak z Twojej usługi korzystają klienci. Jak jej używają? W jakich wypadkach najlepiej się sprawdzi?

Podpowiadanie klientom, w jaki sposób mogą używać Twojego produktu oraz w jaki sposób najwięcej zyskają - to zawsze dobre pomysły na video wspierające i edukujące społeczność skupioną wokół Twojej marki.

Wykorzystaj webinary i live video

Świetnym pomysłem jest zrobienie filmów instruktażowych pokazujących panel klienta oraz konfigurację. Poniżej film Brand24 w którym Michał Sadowski osobiście opowiada o Brand24 i krok po kroku pokazuje konfigurację w panelu klienta. Film trwa prawie 40 minut i ma dziś prawie 25 tyś wyświetleń na Youtube.

Świetnym pomysłem do pokazywania tego typu treści są wszelkiego typu webinary oraz live video. W tym przypadku nie potrzebujecie żadnego wypasionego sprzętu - wystarczy laptop z kamerką.

Można korzystać np... w ubikacji

Kolejny film dla Brand24. Tutaj zależało nam na tym aby pokazać że Brand24 działa na wszystkich urządzeniach i możesz go używać naprawdę wszędzie. W biurze, w domu, na urlopie na plaży czy siedząc na ubikacji…

Wynik na dziś to 360 tyś wyświetleń na Youtube.

Aplikacja od eSky.pl

Ostatni przykład video dla usługi internetowej na dziś to film który zrobiliśmy dla eSky.pl. Klient wypuszczał nową, mobilna aplikację. Zadaniem filmu było więc powiadomienie użytkowników portalu, że od dziś mogą w pełni korzystać ze wszystkich funkcjonalności poprzez aplikację mobilną.

Wynika na dzisiaj: 500 tyś wyświetleń na Youtube.

Podsumowanie

To kilka przykładów na których warto się wzorować.

Jeśli chciałbyś przeczytać o tym, jak w przypadku konkretnej, Twojej branży, można wykorzystać video do promowania usługi, skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością pomogę, podpowiem i przedstawię możliwe rozwiązania.

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Zostaw swój e-mail lub telefon.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 


Dane zbieramy tylko do kontaktu. Prosimy o wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. Szczegóły: tutaj.

© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram