Jakie video dla sklepu internetowego

Marzec 11, 2019

Dlaczego video dla sklepu internetowego jest świetnym pomysłem? Jakie video dla sklepu online? Jakie efekty możesz osiągnąć? W jaki sposób video zwiększa sprzedaż w sklepie online? Na kim warto się wzorować?

Dlaczego warto wykorzystać video w swoim sklepie internetowym? Odpowiem w czterech krótkich punktach:

  • Video zamieszczone na karcie produktu zwiększa sprzedaż średnio o ok. 50%.
  • Video wpływa na świadome zakupy klientów. Przekłada się to na mniejszą ilość zwrotów.
  • W momencie umieszczenia video produktowego na Youtube pojawiasz się w drugiej, zaraz po Google, największej wyszukiwarce internetowej - na Youtube. Stamtąd masz możliwość przekierować ruch na stronę, a więc…
  • Większy ruch na stronie i wyższa pozycja w Google. Video umieszczone na stronie wpływa na pozycję w wyszukiwarce. Strony na których umieszczone jest video są pokazywane wyżej w wynikach wyszukiwania.

Dlatego właśnie warto wykorzystać video w sklepie internetowym.

Jakie rodzaje video dla sklepu internetowego?

Video w sklepie internetowym może mieć kilka postaci.
Może to być typowe video produktowe. To krótka prezentacja produktu. Zazwyczaj trwająca ok 60 sekund. To film który umieszczasz w karcie produktu. Pokazujemy w nim jak wygląda produkt. Takie video może być bez głosu, bez dźwięku. Oczywiście, w momencie gdy film publikujemy także na Youtube lepiej żeby był z muzyką, z głosem. Zyskujemy dzięki temu możliwość przekazania dodatkowych informacji o produkcie.

W takim wypadku naprawdę dobrze jest zainwestować w profesjonalnego lektora, który przeczyta Twój tekst. Nie jest to duży wydatek (zależnie od wybranego lektora to koszt ok. 100 - 300zł za stronę tekstu). Przykładowy film produktowy poniżej.

Mogą to być też dłuższe filmy w formie recenzji, poradników, porównania różnych produktów, czy bardziej rozwinięte prezentacje z omówieniem cech produktu.

To filmy które umieszcza się w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter itp), na Youtube czy na blogu firmowym. Taki przykład poniżej.

Ciekawe przykłady

Żeby nie było, że na naszym blogu prezentujemy tylko własne produkcje, wybrałem dwa przykłady na które natknąłem się przypadkiem. Na pierwszy z nich natknąłem się szukając dobrych butów w góry i sprzętu turystycznego. To sklep internetowy Skalnik.pl

logo sklanik.pl
źródło: https://www.skalnik.pl/

Od jakiegoś czasu pojawiają się w mediach społecznościowych tego sklepu (Facebook; Youtube) typowe filmy produktowe. Bardzo przyzwoicie zrobione. Filmy, które prezentują konkretną rzecz: buty, spodnie, kurtkę itp.

Oprócz tego na Youtube pojawiają się poradniki o tym jak zakładać raki, jak wybrać buty w góry itp. Świetna sprawa. Bardzo fajnie prowadzone i bardzo pomocne.

Na drugi przykład natknąłem się poszukując akcesoriów motocyklowych. Chciałem wybrać dobry, sprawdzony sprzęt i natknąłem się właśnie na Motosapiens. Nie jest to sklep internetowy ale grupa ludzi, pasjonatów motocykli. Niezależna grupa motocyklistów robiąca na własną rękę poradniki i testy sprzętu, kasków, kurtek i akcesoriów motocyklowych.

motosapiens logo
źródło: https://motosapiens.cupsell.pl/

Oczywiście, jak już wspomniałem, nie jest to sklep internetowy. Ale mógłby być zarówno sklep internetowy jak i stacjonarny lokal, bo filmy umieszczone na tym profilu świetnie sprzedawałyby (świetnie sprzedają) prezentowane w nich rzeczy.

Czy video w sklepie internetowym działa?

Na swoim przykładzie widzę, że filmy umieszczone zarówno na skalnik.pl jak i na Motosapiens działają. Miały i mają bardzo duży wpływ na moje decyzje zakupowe.

Każdy z nas, stojąc przed decyzją zakupu, bardzo często szuka informacji o tym w sieci. Film na karcie produktowej na pewno pozwoli zobaczyć lepiej jak faktycznie wygląda dany przedmiot. A dodatkowo film w formie poradnika, omówienia i recenzji pozwoli na świadomy wybór.

Jeśli masz inne zdanie lub chcesz podzielić się swoją opinią to zapraszam do kontaktu. Jeśli prowadzisz swój sklep internetowy i chciałbyś dowiedzieć się, jak rozruszać ten biznes i zwiększyć sprzedaż - również zapraszam.
Z przyjemnością pomogę.

Kilka słów o autorze:

Darek Majewski

Jestem założycielem Flipside.
Już ponad 10 lat zajmuję się robieniem filmów oraz przygotowywaniem i prowadzeniem kampanii reklamowych opartych na video. Jestem reżyserem, operatorem kamery, montażystą, grafikiem, fotografem i motion designerem.

Jeśli masz do mnie pytania zapraszam do kontaktu:
tel: +48 509 846 451
darek@flipside.pl

Zamów kontakt

Zostaw swój e-mail lub telefon.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 


Dane zbieramy tylko do kontaktu. Prosimy o wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. Szczegóły: tutaj.

© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram