Jak zrobić video dla produktu, którego jeszcze nie ma?

25 marca, 2019

Jak zrobić video dla takiej branży, gdzie produkt fizycznie jeszcze nie istnieje? Video dla produktu, którego jeszcze nie ma. Jest jeszcze w trakcie projektowania lub dopracowywania szczegółów, a Ty już teraz potrzebujesz starać się o inwestorów, wsparcie finansowe lub granty. Tak jest np. w projektowaniu nowych technologii i innowacyjnych produktów.

W takim przypadku z pomocą przychodzi nam modelowanie 3D oraz animacje. W momencie, gdy produkt nie jest jeszcze gotowy. Nie istnieje fizycznie, a już chcesz w filmie pokazać jak wygląda i jak działa, możesz to zrobić co najmniej na dwa sposoby.

Modelowania 3D i animacje

Pierwszy sposób, w jaki można stworzyć video dla produktu, to modelowanie 3D. Oznacza to, że modelujemy trójwymiarowy produkt w komputerze.

Taki model może być prosty i pokazywać tylko zewnętrzną powłokę przedmiotu lub być bardziej złożony, gdzie pokazujemy również wewnętrzne mechanizmy. Dzięki temu masz możliwość dokładnie pokazać swój produkt i jego działanie.

W projektach bardziej skomplikowanych, w filmie możemy pokazać te elementy, do których nie dotarlibyśmy z prawdziwą kamerą - np. wewnątrz działającego jakiegoś małego urządzenia.

Właśnie na modelowanie i animację 3D zdecydowaliśmy się przy pracy dla Emerald Air. Video dla produktu powstawało w momencie, gdy samo urządzenie nie istniało jeszcze fizycznie. Firma potrzebowała jednak pokazać go bardzo realistycznie, zaprezentować jak wygląda i jaka jest jego funkcja.

Stworzenie modelu umożliwia jego wydrukowanie na drukarkach 3D. I tu przechodzimy do drugiej opcji tworzenia video dla produktu. Chodzi o wymodelowanie, czy też wyrzeźbienie lub wydruk 3D produktu.

Wydruk 3D

Tworzymy zewnętrzną powłokę w formie modelu. Może to być zrobione z jakiejś plastycznej masy albo produkt może być wydrukowany właśnie na drukarkach 3D.

To wyjście jest o tyle ciekawsze, że masz możliwość pokazać, czy też raczej zasymulować działanie i używanie produktu przez klientów.

Taki sposób pokazania urządzenia wybraliśmy w przypadku tworzenia video dla produktu Mezator Cure.

Wydrukowany model mógł być użyty do zdjęć i wszelkich dodatkowych materiałów reklamowych. Daje Ci to też możliwość zobaczyć i dotknąć swój produkt. Czasem już na tym etapie udaje się wyłapać jakieś błędy konstrukcyjne, jak np. sposób mocowania urządzenia na ciele itp. To są rzeczy, które w tym momencie możesz jeszcze naprawić.

W jednym i drugim przypadku filmy powstały w momencie, gdy działający fizyczny produkt jeszcze nie istniał. Był na etapie dopracowywania szczegółów oraz oczywiście zbierania funduszy uruchomienie produkcji.

Dzięki video mogli oni w atrakcyjny sposób pokazać produkt i zachęcić do zainwestowania w niego, chociażby przez Kickstarter lub wspieram.to

Potrzebujesz video dla produktu?

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak możemy pomóc Ci rozwinąć Twój biznes, zrobić video dla produktu, dzięki któremu pozyskasz inwestorów, zwiększysz sprzedaż w sklepie internetowym lub zyskasz nowych klientów - zachęcam do kontaktu. Z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania i pomogę Ci w Działaniach marketingowych.

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram