Jak wygląda produkcja animacji reklamowych

Luty 26, 2019

Czy wiesz jak wygląda produkcja animacji reklamowych? Jak powstają animacje 2D lub 3D? Jak wygląda cały proces powstawania skutecznego explainer video? W tym artykule opowiem Ci o tym, jak powstają animacje promocyjne, które działają. Czyli promują markę, objaśniają działanie usługi lub wspierają sprzedaż.

Na początku była idea

Nie chodzi o tę, zapomnianą już, markę telefonii komórkowej...
Na początku musimy wiedzieć, jaki jest cel naszej animacji. Czemu ma ona służyć? Czy ma to być animacja prezentująca działanie danej usługi lub produktu? Czy ma to być animacja reklamowa wspierająca sprzedaż? Więcej o tym etapie pisałem tutaj.

Powstaje więc ogólny zarys koncepcji. Określamy to, w jaki sposób chcemy dotrzeć do ludzi. O czym będziemy mówić, w jaki sposób, jakich słów i grafik używać.

Ścieżka dźwiękowa - lektor i muzyka

Każdy ma swój, wypracowany przez lata, sposób pracy przy tworzeniu video, filmów reklamowych oraz animacji 2D i 3D. W naszym wypadku produkcja animacji reklamowych rozpoczyna się od stworzenia scenariusza i tekstu lektora (zaraz po określeniu celów, kierunku i sposobu realizacji), wyboru głosu lektorskiego i muzyki. Równolegle z tym etapem powstają wstępne grafiki.

produkcja animacji reklamowych - foto

Grafiki oraz animacje 2D i 3D

Dopiero w momencie, gdy mamy już zatwierdzoną ścieżkę dźwiękową (nagrany tekst lektora oraz wybrana muzyka) przystępujemy do tworzenia animacji.

Stworzone wcześniej i zaakceptowane grafiki zostają przemienione w animacje. Zależnie od tego, jakie jest jej cel, kim są jej odbiorcy oraz gdzie będzie wyświetlana, jej wygląd może się znacznie różnić. Całkiem inaczej będzie wyglądała animacja reklamowa, która jest wyświetlana np. na bilbordzie stojącym przy drodze w mieście. Całkiem inaczej reklama w formie animacji wyświetlana przed seansem w kinie. A jeszcze inaczej będzie wyglądała taka, która ma być czytelna dla oglądającego ją człowieka na smartfonie.

Publikacja i monitoring efektów

Doradzamy lub kompleksowo zajmujemy się publikacją wyprodukowanej przez nas animacji oraz monitoringiem efektów prowadzonej kampanii.
W oparciu o uzyskane dane modyfikujemy animację reklamową w taki sposób, by była ona bardziej efektywna. By lepiej spełniła swoje zadanie.

Dla kogo animacje reklamowe

Animacje reklamowe tak naprawdę sprawdzą się w każdym biznesie.

W przypadku wprowadzania na rynek nowego produktu - w animacji jesteśmy w stanie wymodelować (stworzyć) produkt który fizycznie jeszcze nie istnieje i pokazać klientowi jak on działa.

Jeśli mamy usługę internetową i chcemy pokazać jak ona działa, by zachęcić naszych klientów do korzystania z niej. Przekonać ich i pokazać możliwości które daje - animacje (explainer video) świetnie się sprawdzą.

Możemy pokazać oczywiście panel klienta. Przejść przez wszystkie etapy prowadząc naszego klienta "za rączkę". Ale mamy też możliwość w atrakcyjny sposób pokazać mu korzyści jakie uzyska w momencie gdy, zacznie korzystać z naszych usług.

Animacje reklamowe - jak zacząć?

Niezależnie od wielkości firmy i branży którą się zajmujesz - animacje reklamowe mogą wspomóc Twój biznes. Mogą skutecznie wypromować Twoją markę, pomóc Ci znaleźć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak możemy Ci pomóc ww osiagnięciu tych celów napisz do mnie (e-mail: darek@flipside.pl ) lub zadzwoń (+48 509 846 451). Możesz tez skorzystać z naszego formularza online.

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Zostaw swój e-mail lub telefon.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 


Dane zbieramy tylko do kontaktu. Prosimy o wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. Szczegóły: tutaj.

© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram