Jak wybrać dobre studio filmowe?

20 maja, 2020

Coraz więcej firm inwestuje w tworzenie filmów reklamowych, dlatego też powstają kolejne studia zajmujące się realizacją video. Jak jednak odróżnić profesjonalną agencję od tej, której działania pozostawiają wiele do życzenia? Na co zwracać uwagę przy wyborze studia filmowego? Jak wybrać naprawdę dobre studio filmowe?

dobre studio filmowe - photo 01

Pasja i doświadczenie

Agencję filmową tworzą przede wszystkim odpowiedni ludzie. Jeżeli pracują oni z pasją, można zyskać pewność, że ich pomysły i działania przypadną nam do gustu. Jeśli oprócz zaangażowania w tworzenie osoby realizujące video wyróżniają się też doświadczeniem, reklamy osiągną zamierzone efekty sprzedażowe. Niełatwo realizować angażujące filmy bez odpowiednich umiejętności i lat praktyki. Szukając dobrego studia filmowego, trzeba więc zwracać uwagę na postawę i doświadczenie realizatorów. W innym wypadku możemy trafić na osoby, którym zależy wyłącznie na szybkim zysku i nieprzykładające się do pracy. 

Bogate portfolio

O wspomnianym wyżej doświadczeniu świadczy przede wszystkim portfolio. Zastanawiając się nad współpracą z konkretną agencją, należy je dokładnie przeanalizować. Dobrze też sprawdzić, czy studio współpracowało z jakąkolwiek firmą z naszej branży, dlatego że daje to bardziej miarodajny obraz przewidywanego rezultatu przyszłych działań. Nie jest to jednak warunek konieczny – często zupełnie nowy projekt może być kreatywnym wyzwaniem i studio stworzy coś świeżego i niebanalnego. 

dobre studio filmowe - photo 02

Bezwzględnie trzeba natomiast sprawdzić jakość dotychczasowych realizacji. Musimy upewnić się, że filmy reklamowe, które wyszły spod szyldu danego studia, angażują już od pierwszych sekund. Nie powinny one powielać utartych rozwiązań ani wykorzystywać ciągle tego samego formatu. Liczy się zindywidualizowane podejście do klienta. 

Opinie, nagrody i certyfikaty

Komentarze i rekomendacje firm dotychczas współpracujących z daną agencją są niezwykle cennym źródłem informacji. Można dowiedzieć się z nich o przebiegu działań, ich efektach oraz sposobie traktowania klienta. Dzięki opiniom uda się łatwo zweryfikować wiarygodność danego studia oraz wyrobić własne oczekiwania względem przyszłej współpracy. Dobrym sposobem na wstępną ocenę jakości usług agencji filmowej będzie też zwrócenie uwagi na nagrody i certyfikaty. Jeżeli praca studia została wyróżniona i doceniona, można spodziewać się realizacji, które spełnią nasze wymagania. 

dobre studio filmowe - photo 03

Najtaniej nie znaczy najlepiej

Szukając dobrego studia filmowego, trzeba pamiętać, że najniższa cena nie powinna być kluczowym kryterium. Rzadko zdarza się, by najtańsze oferty okazywały się tymi najlepszymi. Lepiej przeznaczyć na realizację reklamy większy budżet i czerpać długotrwałe korzyści niż jednorazowo wyrzucić mniejszą ilość pieniędzy w błoto. Warto zatem porównać różne cenniki i zestawiać proponowane ceny z jakością zrealizowanych filmów. Należy przy tym pamiętać, że najniższe ceny często oferują nowo utworzone studia próbujące przebić się na rynku. Takim agencjom zwykle brakuje doświadczenia, co nadrabiają cięciem kosztów.

Wybór dobrego studia filmowego nie jest prosty. Wymaga dokładnego przeanalizowania portfolio, cenników, a także zapoznania się z certyfikatami, nagrodami oraz opiniami dotychczasowych klientów. Dzięki informacjom pozyskanym z tych źródeł uda się znaleźć doświadczonych profesjonalistów, którzy działają z pasją i pomysłowością. Współpraca z taką agencją będzie układać się pomyślnie, a jej efekty spełnią nasze oczekiwania.

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Zostaw swój e-mail lub telefon.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 


    Dane zbieramy tylko do kontaktu. Prosimy o wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. Szczegóły: tutaj.

    © Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
    phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram