Filmowanie konferencji i meetingów

20 lutego, 2018

Rejestracja audio i video firmowych konferencji, meetingów oraz różnego rodzaju imprez to skomplikowany proces. Zajmujemy się zarówno prostymi, jednokamerowymi realizacjami, jak i bardzo skomplikowanymi, wielokamerowymi projektami. Wszystko zależy od rodzaju konferencji, założeń i wymogów klienta. Gotowy materiał wykorzystywany jest w wideo marketingu podczas targów, prezentacji firmy oraz jako materiały szkoleniowe. Jest to świetny materiał promocyjny, pokazujący potencjał danej firmy czy marki, zaplecze i ludzi.

Wyceniając projekt, bierzemy zawsze pod uwagę takie zmienne jak:

  • Ile dni trwa konferencja (czy jest to np. realizacja jednodniowa bez noclegów dla ekipy, czy też jest to kilkudniowa konferencja wymagająca pobytu całej ekipy na miejscu od początku do końca eventu).
  • Jaki sprzęt i skład ekipy filmowej jest potrzebny. Czy konferencja odbywa się na jednej sali gdzie może one być realizowana "budżetowo" z jednej kamery lub z kilku kamer z różnych punktów sali (co pozwala na bardziej dynamiczny i ciekawszy montaż). Czy też w jednym czasie odbywają się różnego rodzaju prelekcje na różnych salach co wymaga umieszczenia na każdej z sal kamery (lub kilku kamer) z obsługą (operatorem i asystentem) oraz rejestratorów audio.
  • Sprzęt dodatkowy i oświetlenie. Czy miejsce gdzie nagrywane będą prelekcje jest wystarczająco i odpowiednio oświetlone. Czy wymaga dodatkowego doświetlenia światłem filmowym. Czy realizowane mają być zdjęcia dodatkowe przy użyciu specjalistycznego sprzętu (jak SteadyCam, Slider, kran kamerowy, jazda lub quadrokoptery - drony itp)
  • Postprodukcja. Montaż filmów z konferencji i różnego rodzaju meetingów może przebiegać różnie. Wynika to z założeń scenariusza oraz uzgodnień z klientem. Prosta realizacja jednokamerowa, gdzie dodane są elementy graficzne, będzie oczywiście najtańsza, ale i najbardziej uboga wizualnie. Bardziej skomplikowane realizacje wielokamerowe, gdzie synchronizowany jest dźwięk, dodawane elementy grafiki i animacji, będzie na pewno kosztowniejszy, ale też sam film promocyjny będzie dużo bardziej atrakcyjny.
  • Inne. Dodatkowe zmienne i założenia specyficzne dla danego projektu. Każdy projekt tego typu jest traktowany bardzo indywidualnie. Każdy jest inny, wymaga elastyczności i dopasowania zarówno sprzętu, jak i potrzebnej ekipy.

W oparciu o te dane dla każdego klienta przygotowywana jest indywidualna wycena realizacji. Każda taka konferencja (niezależnie od tego, czy jest to mała lokalna konferencja, czy też duży międzynarodowy meeting) może być zrealizowana na kilka sposobów. Konsultując z klientem poszczególne składowe, staramy się zawsze wypracować najlepsze rozwiązanie przy najkorzystniejszych założeniach budżetowych.

Jeśli potrzebujesz wyceny dla Twojego projektu skontaktuj się z nami i opisz założenia. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę oraz przedstawimy najciekawsze opcje realizacji.

Odbierz ebook

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram