Filmowanie dronem

14 marca, 2018

Bezzałogowe statki powietrzne nazywane potocznie "dronami" do pewnego czasu kojarzyły się tylko z zastosowaniem wojskowym. Od kilku lat ich popularność rośnie wśród zastosowań cywilnych. Niektóre drony są wyposażone w kamery mogące nagrywać w rozdzielczości 4K, 6K i nawet 8K, a umiejscowienie jej na gimbalu powoduje filmową i płynną jakość nagrań.

Branżą, która z powodzeniem wykorzystuje ich potencjał, jest m.in. branża filmowa. Dzięki ich małym wymiarom, a także zaawansowanej technologii z powodzeniem zastąpiły zdjęcia ze śmigłowców i samolotów. Takie zdjęcia były niezwykle drogie i na ich realizację mogły sobie pozwolić tylko wysokobudżetowe produkcje.

photo_phantom

To już przeszłość! Teraz nawet przy produkcjach niskobudżetowych jesteśmy w stanie zrealizować zapierające dech w piersiach filmy i zdjęcia z niespotykanych perspektyw. Tego typu ujęcia najczęściej realizujemy podczas pracy nad filmami i reklamami korporacyjnymi, deweloperskimi (domy, osiedla), turystycznymi (hotele, schroniska, piękno przyrody) itp.

Odnotowujemy też coraz większe zainteresowanie w innych gałęziach przemysłu bezpośrednio nie związanych z fotografią, czy filmem. Coraz częściej dostajemy zapytania i realizujemy projekty, w których wykorzystujemy ujęcia z powierza w budownictwie, aby zaoszczędzić koszty wykorzystuje się do np. do planowania projektów zabudowy. Realizujemy również zdjęcia dla wszelkiego rodzaju inspekcji w trudno dostępnych miejscach, takich jak: sprawdzanie stanu dachów budynków, linii energetycznych, farm wiatrowych, czy statków. Dzięki wykorzystaniu dronów klient oszczędza czas, pieniądze, ale co ważniejsze zmniejszamy ryzyko spowodowane pracami na wysokościach. Małe lub większe drony (zależnie od wymagań klienta) są w stanie poruszać się bardzo precyzyjnie, zawisnąć w miejscu nad wyznaczonym punktem i zrobić bardzo dobrej jakości ujęcia (dachu, wiatraka, komina, statku itp.).

W turystyce i rekreacji często wykorzystujemy zalety bezzałogowych statków powietrznych do pokazania klientom dojazdu z charakterystycznych miejsc z miasta do hotelu, pensjonatu, czy ośrodka wypoczynkowego. Dodatkowo jeżeli miejsce jest malownicze, to dobrym pomysłem jest przedstawienie tego faktu potencjalnym klientom z szerszej perspektywy.

Jest wiele możliwych zastosowań dronów - ogranicza tylko nasza wyobraźnia!

Jeżeli chcesz sprawdzić, jak możesz wykorzystać drona w Twoim filmie reklamowym, w realizacji wymagających prac lub potrzebujesz kompletnej wyceny produkcji, zapraszamy do kontaktu. Napisz nam o swoim pomyśle a my przygotujemy dla Ciebie kompletną wycenę oraz możliwe opcje realizacji.

Odbierz ebook

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram