Drony w produkcji video

27 grudnia, 2021

Czy wykorzystujemy drony w produkcji video? W jakich filmach najlepiej wykorzystać takie nagrania? W reklamach, filmach korporacyjnych, teledyskach czy może tylko w filmach z wakacji? Co daje wykorzystanie takich filmów oraz dlaczego warto.

drony w produkcji video 01

Drony w produkcji filmów. Dlaczego warto?

Drony to niesamowite urządzenia, które przełamały barierę dla wielu twórców video, a także fotografów, zyskując zapierające dech w piersiach ujęcia!

Do niedawna, aby stworzyć film w którym będziemy mieli zachwycające kadry z powietrza, potrzebowaliśmy śmigłowca (z pilotem oczywiście) oraz operatora kamery. To wszystko generowało ogromne koszta i mogły sobie na to, tylko duże produkcje. Drony zmieniły wszystko! 

Niewielkie rozmiary, nowoczesna technologia i kamery pozwalające uzyskać filmowy obraz sprawiły, że teraz niemal każdy może sobie pozwolić na ujęcia z bezzałogowego statku powietrznego.

W jakich filmach mogą przydać się ujęcia z drona?

Ujęcia z drona przydają się w każdym filmie, gdzie potrzebujemy pokazać szerszy plan. Drony w produkcji video na pewno sprawdzą się tam, gdzie chcemy wskazać miejsce, gdzie rozgrywa się akcja.
Ujęcia z powietrza w szczególności przydadzą się m.in.: 

  • W branży nieruchomości. Możemy pokazać w ten sposób okolicę, budynki, a także pobliskie parki, jeziora, infrastrukturę, dzięki czemu klient będzie mógł zobaczyć w jakiej okolicy kupi dom, bądź mieszkanie.
  • W branży motoryzacyjnej. Samochody podczas jazdy pięknymi leśnymi drogami przy zachodzącym słońcu! Tak! To właśnie kupują klienci! Wyobrażenia siebie jak podróżują samochodem swoich marzeń.
    Dron podążający za samochodem nawet do 70 km/h daje niesamowity efekt wizualny.
  • W branży eventowej. To branża, która obejmuje bardzo wiele widowisk i imprez. Film, który ukazuje wielkość i rozmach organizacji takiej imprezy, to największe atuty nagrań z powietrza.
  • W różnych dziedzinach sportowych odbywających się na powietrzu. Szukacie sponsora, a może chcecie film promocyjny?! Przy wsparciu z powietrza uzyskamy nową perspektywę, dzięki czemu video stanie prestiżowe i atrakcyjniejsze.
  • W branży muzycznej. Np. przy produkcji teledysków, ale również w czasie koncertów, żeby pokazać ogrom widowiska.
  • W każdej branży, gdzie znajdziemy kreatywne wykorzystanie drona.
drony w produkcji video 02

Co Nam dają ujęcia z drona?

Wykorzystane drony w produkcji video sprawią że możemy pokazać m.in.: piękną okolicę, dynamiczny obraz z powietrza, okoliczności przyrody, infrastrukturę, czy umiejscowić akcję, daje Nam poczucie profesjonalnego, wysokobudżetowej produkcji.

Oczywiście zamiast zlecać taką realizację możesz sam kupić drona i próbować uzyskać ciekawe ujęcia swoimi siłami. Zakup drona to jednak nie wszystko. Warto pamiętać, że sam zakup drona to dopiero początek drogi.
Musimy nauczyć się:

- latać bezzałogowym statkiem powietrznym,

- poznać zasady oraz prawo lotnicze, aby bezpiecznie poruszać się w przestrzeni powietrznej, 

- zdać egzamin (przy dronach większych gabarytowo i chcąc latać bliżej zabudowań i ludzi - w dużym uproszczeniu),

- nabyć umiejętności kadrowania, ustawienia kamery,

- obróbki i montażu.

Jeśli potrzebujesz filmu czy reklamy video i chciałbyś aby znalazły się tam ujęcia z drona pokazujące np. budynek w którym znajduje się Twoja firma, biurowiec, hotel lub okolica to zapraszam do kontaktu.    

O autorze:

Calango
Łukasz Tadla
Jest operatorem kamery i drona oraz montażystą video. Świetnie sprawdza się również w roli kreatywnego fotografa. Na plenie filmowym zawsze pełen energii oraz świetnych pomysłów.

Kontakt bezpośredni: lukasz@flipside.pl

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram