Czym jest employer branding video?

16 kwietnia, 2019

Czy wiesz, czym jest employer branding video? Dlaczego warto zrobić taki film i jak go zrobić dobrze? Dzisiaj mam dla Ciebie 4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas tworzenia employer branding video.

Employer branding video - co to jest?

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest employer branding video.

Jest to film lub cała seria filmów, których celem jest zbudowanie wizerunku firmy lub marki jako dobrego pracodawcy. Takiego, który dba o swoich pracowników, oferuje ciekawą pracę oraz możliwość rozwoju.

Minęły już czasy, gdy pracodawcy mogli przebierać w pracownikach, którzy walili do nich drzwiami i oknami. Role się odwróciły i coraz częściej to pracodawcy walczą o pracowników. Sama oferta wyższych zarobków nie wystarcza.

I tu wkracza employer branding, uświadamiając i pokazując potencjalnym pracownikom korzyści wynikające z pracy w danej firmie.

Chodzi więc o budowanie silnej marki pracodawcy. Dobrze zrobione video świetnie się w tym sprawdza. Podczas tworzenia takiego video warto jednak zwrócić uwagę na cztery zasadnicze sprawy.

1. Bądź szczery.

Nie ma sensu tworzyć video, w którym pokazujesz jak w pracy skaczecie na spadochronie, potem ścigacie się na torze, by w końcu wylądować w luksusowym klubie z drinkiem w dłoni, podczas gdy Twoja praca tak naprawdę polega na siedzeniu w biurze przed komputerem…

Bądź szczery. Przecież zachęcony takim filmem potencjalny pracownik już w pierwszy dzień zobaczy, że jego praca różni się znacznie od tego, co widział na filmie.

Tutaj świetny przykład złamania schematu w filmie od Dropbox. Nadal mamy pracowników, którzy opowiadają o swoim miejscu pracy

2. Bądź kreatywny - unikaj schematów.

W internecie znajdziesz wiele przykładów employer branding video. Nie chodzi jednak o powielanie ich. Większość tych filmów wygląda podobnie. Widzimy miejsce pracy, ktoś opowiada o swojej pracy siedząc przed kamerą. Ogólnie rzecz biorąc nuda straszna.

Bądź kreatywny, stwórz coś oryginalnego, by zwrócić na siebie uwagę i wyróżnić się z tłumu takich samych, schematycznych filmów.

To przykład bardzo kreatywnego podejścia do tematu przez Heineken:

3. Emocje, emocje, emocje...

Twój film może być śmieszny, wzruszający, ciekawy, zaskakujący, a nawet kontrowersyjny. Byle nie był nijaki, płaski i nudny. Nie bój się eksperymentować i odwoływać do emocji widza. Niech wywołuje emocje. Najgorzej jest, gdy film przejdzie bez echa, bez emocji. nikt go nie zauważy.

Tutaj przykład z humorem od Barclays:

4. Skieruj video do konkretnego widza.

Powinieneś wiedzieć jakich pracowników poszukujesz. Jakie są ich preferencje i w jaki sposób najlepiej do nich dotrzeć.

Niech Twój film będzie do nich skierowany. Nie twórz uniwersalnego video. Inaczej będzie wyglądało video dla potencjalnych pracowników działu prawnego a całkiem inaczej dla marketingowców - i mówimy tu o jednej firmie.

Mam fajny przykład gdzie pokazane jest konkretne stanowisko w firmie. Jest to też ciekawy sposób wykorzystania animacji przez American Express:

Podsumowanie

Budowanie silnej marki pracodawcy jest bardzo ważne. Video świetnie się do tego nadaje. Trzeba jednak dobrze wiedzieć, co chcemy zrobić, jaki efekt osiągnąć i do kogo adresujemy nasze działania. Wszelkie kroki powinny być starannie przemyślane i strategicznie zaplanowane. Video powinno być ciekawe i oryginalne. Powinno opowiadać historię i budzić emocje. Musi jednak być szczere.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy tworzeniu strategii, scenariusza oraz samego employer branding video - zachęcam do kontaktu. Z przyjemnością pomogę i doradzę.

Jeśli chcesz, abyśmy stworzyli dla Ciebie taki film, również zachęcam do kontaktu. Opisz nam swoje pomysły i założenia, a my przygotujemy dla Ciebie propozycję oraz kilka założeń scenariusza.

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Zostaw swój e-mail lub telefon.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 


Dane zbieramy tylko do kontaktu. Prosimy o wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. Szczegóły: tutaj.

© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram