Co jakość reklamy video mówi o twojej marce

3 stycznia, 2021

Z czym kojarzy Ci się marka Jacobs? Widzisz tę parującą filiżankę pysznej kawy w eleganckim wnętrzu? A marka Mercedes? Piękny samochód jadący przez eksluzywną dzielnicę miasta? Biznesmen jadący w garniturze na spotkanie w firmie?
Piękne ujęcia, świetnie zagrane i pokazane. To oczywiście bardzo jaskrawy przykład tego, w jaki sposób jakość i treść materiałów filmowych wpływają na to, co myślimy o danej marce. W jaki sposób możesz to wykorzystać tworząc reklamy video lub filmy dla Twojej marki, firmy, produktu czy usługi?

reklamy video - photo 01
źródło: youtube.com

Poznaj swojego klienta

Pierwszym krokiem jest oczywiście określenie tego, kim są Twoi klienci. Od tego zależy wiele rzeczy:

  • sposób dotarcia do twojego klienta (np. sposób dotarcia z Twoją reklama video do młodzieży będzie inny niż do grupy emerytów);
  • treści (inne treści w reklamie video będziesz komunikować dla osób prowadzących samodzielnie dom i wychowujących dzieci, a inne do singli zainteresowanych sportami ekstremalnymi);
  • język (reklamy video skierowane do młodzieży szkolnej będą mówiły innym językiem niż filmy promocyjne skierowane do właścicieli firm).

Im lepiej poznasz swoich klientów, tym lepiej będziesz w stanie im pomóc, dostarczyć lepsze usługi lub produkty. Tym lepiej jesteś w stanie przygotować reklamę video, która będzie skuteczna.

reklamy video - photo 02

Jakość video = jakość marki

Pamiętaj o tym, że treść i jakość twoich reklam video przekłada się na to w jaki sposób postrzegana jest Twoja marka. Przy wyborze oferty lub studia filmowego, upewnij się że podoła ono Twoim wymaganiom. Jeśli natomiast chcesz sam stworzyć reklamę video, to musisz mieć  świadomość tego, jaką jakość jesteś w stanie osiągnąć. Ta jakość będzie miała przełożenie na postrzeganie Twojej firmy, marki, usługi lub produktu.

Ta prosta zasada dotyczy każdej branży, każdej usługi, produktu czy marki. Jeśli sprzedajesz ekskluzywne kosmetyki i pokazujesz je nagrywając smartfonem marnej jakości "trzęsące się" reklamy video z marnym dźwiękiem... musisz liczyć się z tym, że przestaną one kojarzyć się klientom z ekskluzywnością.

Decydując się na "tanie" rozwiązanie (np. samodzielne nagranie reklamy video w swoim magazynie lub biurze z "aktorami" - pracownikami) lub "najkorzystniejszą" ofertę cenową, bierz pod uwagę jakość materiału video, który wyprodukujesz oraz to w jaki sposób będzie on promował Twoją markę.

reklamy video - photo 03

Jak my to robimy?

Jak już wspomniałem, wszystko zaczyna się od określenia tego, kim są Twoi klienci i w jaki sposób najlepiej do nich dotrzeć. Podstawą jest również określenie tego, co jest celem naszych działań (np. zwiększenie sprzedaży, wzrost rozpoznawalności marki, pozyskanie nowych klientów).

Wspólnie ustalamy jakość materiałów filmowych, zaangażowaną ekipę oraz ramy budżetowe takiej produkcji. Materiały filmowe rejestrujemy za pomocą najwyższej jakości sprzętu (m.in. kamery Blackmagic Ursa, Sony a7s II) w 4K w formacie RAW (umożliwiającym bardzo dokładna obróbkę materiału w postprodukcji).

reklamy video - photo 03

Pracujemy do skutku

Nasze reklamy video przygotowujemy w tak, by spełniały w 100% wcześniejsze ustalenia, by były skuteczne (w osiąganiu założonego celu) oraz by zapewnić tobie 100% satysfakcji. Jeśli coś wymaga poprawek lub w trakcie realizacji zmienią się założenia - wprowadzamy potrzebne zmiany do skutku. Nie ma "określonej ilości poprawek".

Dodatkowo każdy projekt jest przechowywany w archiwum i wprowadzamy bezpłatne drobne poprawki lub zmiany przez rok od zakończenia projektu.

Doradzamy i pomagamy na każdym etapie realizacji. Jeśli masz pytania dotyczące twojej reklamy video, filmu promocyjnego, animacji czy filmów produktowych - zapraszam do kontaktu.

O autorze:

Darek Majewski
Dariusz Majewski
Jest założycielem Agencji Flipside. Od lat związany z produkcją reklam video, filmów i animacji. Operator kamery i montażysta filmowy oraz motion designer. 

Kontakt bezpośredni: darek@flipside.pl

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram