Animacje i explainer video

10 stycznia, 2018

Mówiąc najogólniej, jest to materiał video, za pomocą którego pokazujemy, jak działa pewna usługa lub produkt. Zależnie od wymagań stawianych przez klienta oraz założeń projektu przygotowujemy Explainer video w formie animacji lub filmu (zdjęcia kręcone, animowane fotografie lub kupione materiały filmowe). Tego typu video świetnie sprawdza się w przypadku, gdy chcemy pokazać jak działa nasza usługa, jak działa strona lub jak korzystać z naszego produktu. Przykład takiej realizacji poniżej.

Tu przykład prostych, animowanych elementów graficznych strony internetowej. Klient wprowadzał nową funkcjonalność (zakładkę najlepszych okazji) na swojej stronie o której chciał poinformować swoich użytkowników m.in. za pośrednictwem Social Media. Na samym kanale Youtube film ma 160 000 wyświetleń.

Inny przykład wykorzystuje materiały filmowe oraz nałożone na nie animacje pokazujące dane funkcjonalności. W tym przypadku klient stworzył osobą stronę mobilną. Ideą było pokazanie tej funkcjonalności w ciekawy, przyciągający uwagę sposób. Tutaj dodatkowo chodziło o to by pokazać pozytywne emocje, które towarzyszą planowaniu podróży, pakowaniu i samej podróży. Emocje są bardzo silnym nośnikiem informacji bardzo często wykorzystywanym w reklamach.

Explainer video bardzo często wykorzystywane są na spotkaniach, na targach itp. Wszędzie tam, gdzie chcemy szybko, w prosty i bardzo atrakcyjny sposób pokazać klientowi, jak działa dana usługa, produkt czy marka.

Poniżej jeszcze jeden przykład. Explainer video stworzone na potrzeby starającego startupu, gdzie zostały przez nas stworzone bardzo dokładne modele 3D wszystkich urządzeń użytych w animacji. Tutaj chodziło przede wszystkim o atrakcyjne zaprezentowanie wszystkich części systemu oraz ich krótka charakterystyka.

Temat explainer video jest bardzo obszerny, więc nie raz będziemy do niego wracać tutaj na blogu. Zachęcam również do zadawania pytań i komentowania. Z przyjemnością pomogę.

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram