Animacje bez wychodzenia z domu

20 marca, 2020

Czy da się stworzyć animacje bez wychodzenia z domu? Czy może ona pomóc Twojej marce, zwiększyć sprzedaż i wspomóc Twój biznes? Oczywiście że tak. Dobrze zrobiona animacja 2D lub 3D może być zrobiona bez wychodzenia z domu. Umiejętnie wykonana i opublikowana animacja może świetnie wspomóc Twój biznes, zwiększyć sprzedaż w Twoim sklepie, edukować Twoich klientów i promować markę. W tym artykule dowiesz się jak wygląda proces tworzenia animacji bez wychodzenia z domu.

animacje bez wychodzenia z domu - photo 01

Pomysł, cel i kierunek.

Gdy już wiesz, że da się zrobić animacje bez wychodzenia z domu i wiesz, że może ona wspomóc Twój biznes, pora zastanowić się nad celem. Co będzie celem tej animacji? Czy ma ona zwiększyć sprzedaż w Twoim sklepie internetowym? Chcesz pokazać jak działa Twoja usługa online albo Twój produkt? Zdobyć nowych klientów? Przekonać ich do siebie, swojej marki, produktu lub usługi?

Zastanów się dobrze nad tym zagadnieniem zanim przejdziesz do kolejnych kroków. Od Twoich odpowiedzi będzie zależała ścieżka, jaką pójdziesz w kolejnych krokach.

Jeśli Twój produkt jeszcze nie istnieje fizycznie - nie został jeszcze wyprodukowany - to dzięki animacji możesz go pokazać swojemu klientowi. Jak wygląda i jak działa. Może on być wymodelowany w środowisku 3D gdzie pokażemy jak działa i jakie są jego funkcje. Dużo prościej jest pokazać swój produkt w działaniu klientowi lub inwestorowi. Pozwala to zaoszczędzić długiego tłumaczenia, które niekoniecznie osiągnie cel.

animacje bez wychodzenia z domu - photo 02

Muzyka i lektor

Animacje bez wychodzenia z domu zaczynamy od tworzenia tekstu dla lektora i wyboru muzyki. Tekst tworzymy wspólnie lub w 100% jest to po naszej stronie. Z doświadczenia wiem, że najlepiej sprawdza się wspólne tworzenie tekstu. Przecież to Ty najlepiej znasz swoją markę, swój produkt lub usługę. Ty wiesz o niem najwięcej. My natomiast wiemy jak to powiedzieć tak, żeby Twój widz i potencjalny klient lub partner zrozumiał komunikat i by animacja osiągnęła swój cel (który wyznaczyłeś we wcześniejszym punkcie). Naszym zadaniem w tym wypadku jest wydostanie tych informacji od Ciebie i ułożenie z nich takiego tekstu, by był on oryginalny, zapadający w pamięć, czytelny, zrozumiały i skuteczny.

Lektora możemy nagrać w dowolnym języku. Zawsze jest to native speaker. Muzyka natomiast może być skomponowana specjalnie dla Ciebie. Będzie to oryginalna kompozycja. Minusem takiego rozwiązania jest jej cena. Muzyka komponowana na życzenie to koszt ok 2-4 tyś zł. Tańszym, szybszym i praktyczniejszym rozwiązaniem będzie wybór muzyki z bardzo bogatej biblioteki online. To koszt ok 200-400zł. Możesz sam przejrzeć taką bibliotekę, są to np:

animacje bez wychodzenia z domu - photo 03

Grafiki oraz animacje 2D i 3D

Gdy mamy już gotowy podkład dźwiękowy (lektor i muzyka) tworzone są grafiki i animacje. Podobnie jak w przypadku muzyki: grafiki mogą być tworzone od podstaw, specjalnie tylko do Twojego projektu albo możemy posłużyć się grafikami dostępnymi w sieci, które umiejętnie przerobione i wyanimowane staną się Twoją animacją.

Pierwsza opcja jest oczywiście droższa gdyż grafik od podstaw tworzy wszystkie rysunki, które następnie zostaną animowane. Plusem takiego rozwiązania jest to, że otrzymujesz grafiki oryginalne, niepowtarzalne, stworzone specjalnie dla Ciebie. Koszt stworzenia takich grafik i animacji różni się od tego jakie to mają być grafiki i animacje, jak wiele ich będzie oraz jaki jest stopień ich skomplikowania. Cena zależy również od tego czy będą to animacje 2D czy 3D.

Druga opcja - użycie grafik z ogólnodostępnych bibliotek - jest przede wszystkim tańsza. Stworzenie animacji na podstawie takich grafik jest też procesem szybszym. Minusem jest oczywiście brak oryginalności. Grafiki, które zostaną użyte w Twojej animacji nie będą niepowtarzalne i może się tak zdażyć (choć biorąc pod uwagę mnogość grafik i bibliotek prawdopodobieństwo jest dość małe), że zobaczysz je w innej animacji. Przykładowe biblioteki:

Budżet planowany na tę część jest zawsze bardzo starannie konsultowany i dopasowywany do wymagań klienta. Zawsze powstaje kilka pomysłów i rozwiązań dzięki czemu, wspólnie z klientem staramy się znaleźć optymalne rozwiązanie. Dla każdego budżetu jest możliwe rozwiązanie - naprawdę. Zachęcam do rozmów. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i propozycje.

animacje bez wychodzenia z domu - photo 04

Montaż i render animacji

Końcowym etapem jest finalny render wszystkich animowanych grafik, montaż oraz synchronizacja ścieżki audio i video. Następnie dostajesz plik video lub zestaw plików video dopasowanych do Twoich potrzeb. Jeśli potrzebne są jakieś poprawki i zmiany - nanosimy je dla Ciebie. Dodatkowo przez cały rok (lub dłużej - zależnie od umowy), Twój projekt edycyjny pozostaje na naszych serwerach. W każdej chwili możemy go dla Ciebie modyfikować, poprawiać i zmieniać.

Jeśli potrzebujesz pomocy w publikacji, wyborze odpowiedniego formatu i miejsca do publikacji, przygotowaniu, nazwaniu, opisaniu i otagowaniu materiałów video - pomożemy Ci. Przeprowadzimy Cię przez cały proces tworzenia animacji bez wychodzenia z domu, bezproblemowo, sprawnie i przyjemnie.

Animacje bez wychodzenia z domu

Jak sam widzisz, stworzenie animacji bez wychodzenia z domu jest jak najbardziej możliwe. Nie wymaga to od Ciebie dużych nakładów pracy i czasu. Wystarczy skontaktować się z nami. Pomagamy na każdym etapie. Doradzamy i pomagamy - to nasza praca. Zachęcam do kontaktu.

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Zostaw swój e-mail lub telefon.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 


    Dane zbieramy tylko do kontaktu. Prosimy o wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. Szczegóły: tutaj.

    © Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
    phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram