5 sposobów na video marketing w czasie kwarantanny

5 maja, 2020

Gabinety kosmetyczne, fryzjerzy, SPA, gabinety masażu - trudno sobie wyobrazić ich funkcjonowanie w oderwaniu od bezpośredniego kontaktu z klientem. Kwarantanna mogłaby doprowadzić do załamania się wielu z przedstawicieli tych branż. Jak przetrwać tak długi przestój? Na szczęście nigdy się nie poddajemy. Zamiast siedzieć i narzekać przechodzimy do szukania rozwiązań i do działania. Dzisiaj chciałbym pokazać Ci 5 sposobów na video marketing w czasie kwarantanny. Na koniec pochwalimy się tym jak my sami wychodzimy naprzeciw tym wyzwaniom i staramy się pomagać naszym dotychczasowym i przyszłym klientom.

video marketing w czasie kwarantanny - photo 01

Kilka pomysłów na działania podczas “postoju” Twojej Firmy.

 1. Okolicznościowe, długoterminowe vouchery na usługi “po kwarantannie”

  Vouchery takie zwykle przyciągają korzystnymi cenami. Wystawiając je, możesz odwołać się również wprost do przywiązania stałych klientów i podziękować za wsparcie w trudnym okresie. 
 2. Ogłoszenie przedłużenia terminów ważności sprzedanych wcześniej voucherów.

  Z pozoru działanie oczywiste. Nie czekaj jednak na telefony i pytania - sam poinformuj o tym swoich klientów. Możesz zrobić to indywidualnie, przypominając się w ten sposób i pokazując jak ważny jest dla Ciebie człowiek. Warto też podać taką informację do wiadomości publicznej (post, wpis na stronie, krótkie nagranie). Nie jest to działanie przynoszące bezpośrednio korzyść finansową, jednak zatrzymanie klientów, budowa wizerunku i wzbudzanie tym zaufania, wkrótce zaprocentują zarówno w finansach jak i w Twoich relacjach z ludźmi.
 3. Abonament na usługi

  A może zaproponujesz okolicznościowy abonament? Zmobilizuje to klienta do regularnego korzystania z Twoich usług. Krótszy masaż, relaksująca maseczka, zabieg pielęgnacyjny dla włosów czy brody - ale za to regularnie. Abonament wykupiony już teraz, usługa z okresu przestoju do odebrania po “odwilży gospodarczej” np. w formie dodatkowej usługi lub zamianie na inną w danym miesiącu.
 4. Konsultacje on-line

  Konsultacje internetowe na żywo mogą być darmowe, jako działanie wyłącznie marketingowe, ale mogą być również płatne - zależy to od ich zakresu. Cena może być wliczona w koszt przyszłego zabiegu w
  gabinecie.
 5. Sprzedaż wysyłkowa - małe przyjemności “na wynos”

  Po indywidualnej konsultacji - indywidualny zestaw kosmetyków do domowego SPA, olejki do masażu, kosmetyki do pielęgnacji włosów. Dobrane indywidualnie i z indywidualną instrukcją obsługi.
video-marketing-w-czasie-kwarantanny - photo 02

Nie zaniedbuj marketingu

Nawet jeśli Twój salon nie może jeszcze działać, nie zaniedbuj promocji. Pracujesz w tej chwili na to co będzie się działo po otwarciu. Czy ludzie będą się ustawiali w kolejkach by skorzystać z Twoich usług, czy też salon będzie świecił pustkami.

Video marketing w czasie kwarantanny jest świetnym wyborem ale mówię tu o wielu aspektach i drogach dotarcia do potencjalnych klientów. Jeśli nie masz jeszcze profilu firmowego np. na Facebooku czy Instagramie, koniecznie go załóż. Być może w ten sposób łatwiej trafisz do swoich klientów. W Twojej branży to bardzo dobry krok. Warto skonsultować sposób jego prowadzenia z profesjonalistą. Nie ograniczaj się do wyliczania usług Twojego gabinetu na facebooku. Przykro mi - ale nikt tego nie będzie czytał.

Praca nad witryną internetową - Twoja strona ww. ma być widoczna!! Musi być czytelna! Załóż na niej bloga z ciekawymi, regularnie pojawiającymi się artykułami. Zamieszczaj tam filmy. Wiem, że masz  pasję, wiedzę i doświadczenie którymi możesz się podzielić.

Załóż firmowe konto na YouTubie - film ma największą moc oddziaływania na zmysły i emocje. 

video-marketing-w-czasie-kwarantanny - photo 03

W jaki sposób możemy Ci pomóc

Flipside działa przez cały okres kwarantanny. Pracujemy z naszymi klientami i pomagamy na kilka sposobów. Przede wszystkim jest to pomoc w działaniach marketingowych, takich jak produkcja filmów promocyjnych i animacji. Filmów sprzedażowych, reklam telewizyjnych i internetowych, animacji 2D i 3D oraz filmów instruktażowych. Przygotowaniu i produkcji live video, webinarów i steamingu video online. To działania, które wykonujemy na codzień.

Dodatkowo dla wszystkich tych firm, które z powodu wirusa muszą zostać jeszcze zamknięte (jak salony kosmetyczne, SPA, fryzjerskie, tatuażu, salony masażu, rehabilitacyjne itp) oferujemy odroczenie zapłaty za zrealizowane projekty do czasu otwarcia salonu. Rozumiemy trudną sytuację w której znalazła się Twoja firma. Fryzjerzy, gabinety masażu, salony kosmetyczne i wiele innych. Jeśli jesteś wśród nich, zadzwoń, napisz do nas. Wspólnie stworzymy dla Ciebie film i animacje, które sprawią, że będziesz widoczny dla swoich stałych i nowych klientów. Za naszą pracę zapłacisz dopiero gdy “odmrożą” Twoją działalność. W tym wypadku szczegóły są ustalane zawsze indywidualnie. Mamy jednak na uwadze obecną sytuację i jak tylko możemy, staramy się pomagać naszym klientom.

Działajmy już teraz. Owoce zbierzemy jutro. 

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Zostaw swój e-mail lub telefon.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 


  Dane zbieramy tylko do kontaktu. Prosimy o wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. Szczegóły: tutaj.

  © Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
  phoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram