5 powodów za prowadzeniem firmowego video bloga

1 października, 2020

Blog jest silnym narzędziem w rękach firmy, pozwalającym na tworzenie wizerunku eksperta w danej branży. Do wartości i możliwych korzyści płynących z prowadzenia firmowego bloga nikogo nie trzeba przekonywać. Systematycznie publikowane treści pozwalają na budowanie relacji z klientem, angażowanie go w dyskusje, wzbudzenie jego zainteresowania oraz uzyskanie przewagi nad konkurencją. Jednak, jak wyróżnić się na tle pozostałych firm, skoro większość wychodzi z takiego samego założenia? Zobacz 5 powodów, dla których warto założyć firmowego video bloga!

firmowy video blog - photo 01

Firmowy video blog

Zawartość na vlogu stanowią pliki filmowe, ułożone chronologicznie i posiadające krótkie opisy tekstowe. Ludzie są wzrokowcami, o wiele lepiej przyswajają obraz niż słowa pisane. Dodatkowo obejrzenie nagrania zajmuje mniej czasu i wymaga mniej wysiłku niż przeczytanie artykułu. W video blogu można pobudzić zmysły i wyzwolić wyobrażenia oraz emocje u odbiorcy. Ta forma blogowania gwarantuje więcej sposobów prezentacji niż forma pisana – można wrzucić film instruktażowy, nagranie przedstawiające codzienność firmy, video poradniki czy materiały edukujące – co pozwala na pokazanie ludzkiej twarzy firmy. Jest to metoda na budowanie świadomości względem marki, promowanie firmy i jej oferty.

firmowy video blog - photo 02

Firmowy video blog - korzyści

Dlaczego warto? Jakie możliwości daje vlogowanie?

  • Budowanie społeczności wokół marki – pozostawanie w kontakcie z klientami, możliwość prostego przekazywania informacji o ofercie, zmianach, nowościach. Tworzenie i utrzymywanie relacji z klientami – możliwość pozostawienia własnych spostrzeżeń, wniosków, dodania komentarza, zadania pytania, rozpoczęcia dyskusji pod filmikiem. To doskonała baza wiedzy dla firmy! Dodatkowo można elastycznie reagować na nastroje klientów i eliminować ich negatywne odczucia.
  • Przedstawienie firmy jako potencjalnego pracodawcy – wrzucanie nagrań z codziennych sytuacji i relacji z życia firmy czy imprez integracyjnych. Pokazywanie zadowolonych pracowników z uśmiechami na twarzy może przyczynić się do pozytywnego odbioru wśród zainteresowanych współpracą. Można stworzyć wizerunek dobrego i godnego zaufania pracodawcy.
  • Promowanie produktów lub usług – można nagrać film o nietypowym zastosowaniu produktu, można przedstawić proces wykonywania usługi albo odkryć przed odbiorcami tajniki i zaplecze wykonywanej pracy. 
  • Tworzenie wizerunku profesjonalisty i eksperta w branży sprzyja budowaniu zaufania względem firmy.
  • Oferowanie klientom wartości dodanej – tworzenie ciekawego contentu, udostępnianie dodatkowych informacji, nagrywanie poradników edukacyjnych – możliwości jest wiele!
firmowy video blog - photo 03

5 powodów, dla których warto vlogować

  • Utrzymanie kontaktu z klientami i budowanie z nimi długotrwałych relacji
  • Przedstawienie siebie jako profesjonalisty i eksperta w danej dziedzinie
  • Możliwość opowiedzenia historii firmy, co pozwala klientom na poznanie marki. 
  • Większa wygoda użytkownika spowodowana przewagą filmu nad tekstem pisanym – jest to droga na skróty dla ludzkiego oka, powodująca mniejszy wysiłek. Dodatkowo można uzyskać większe pole do popisu co do kreatywności i oryginalności wrzucanych materiałów.
  • Uzyskanie możliwości rozpowszechnienia materiałów video – użytkownicy chętnie dzielą się interesującymi treściami, rozsyłając je między sobą. O wiele chętniej będą podsyłać sobie ciekawe filmiki niż artykuły.
firmowy video blog - photo 04

Prowadzenie firmowego video bloga jest znacznie bardziej czasochłonne od typowego blogowania. Wymaga też większego wysiłku i specjalnego sprzętu. Jednak jest to forma, która staje się coraz popularniejsza. Z profesjonalnym podejściem do tematu, można stworzyć dobrą wizytówkę firmy i zyskać szerokie grono klientów.

Jeśli potrzebujesz pomocy zapraszamy do kontaktu.

O autorce:

Ania
Ania Majewska
Jest scenarzystką i copywriterką. Odnajduje się też świetnie jako reżyserka na planie filmowym. Dodatkowo interesuje się reklamą, kreowaniem wizerunku oraz public relations.

Kontakt bezpośredni: ania@flipside.pl

Szybki kontakt:

Tel: 509 846 451 lub 509 672 396
e-mail: kontakt@flipside.pl

Napisz nam o swoich potrzebach.
Skontaktujemy się z Tobą by przedstawić pomysły oraz możliwości 
rozwinięcia Twojego biznesu dzięki video marketingowi. 
© Copyright 2016 - Agencja Flipside - All Rights Reserved
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram