Blog

Praca we Wrocławiu

Poszukujemy we Wrocławiu osoby na stanowisko Marketer & MArketing manager w reklamie, produkcji filmowej i video marketingu.

Do Twoich obowiązków należeć będzie:

  • kontakt z klientami i uzgadnianie szczegółów dotyczących realizowanych projektów;
  • pozyskiwanie nowych klientów;
  • pozyskiwanie partnerów i sponsorów na realizacje niekomercyjne;
  • realizacja strategii marketingowej studia

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt (CV): e-mail: kontakt@flipside.pl, tel. 509 846 451

 

Praca szuka człowieka

Poszukujemy ludzi do pracy przy ciekawych projektach video. W szczególności szukamy ludzi z Wrocławia i okolic na stanowiska:

– MOTION DESIGNER
– MONTAŻYSTA
– OPERATOR KAMERY

Oferujemy:
– pracę przy ciekawych projektach filmowych
– możliwości rozwoju i samorealizacji
– nielimitowany czas pracy
– atrakcyjne zarobki

Preferowane są osoby z okolic Wrocławia. Dodatkowym atutem będzie:

– znajomość pakietu Adobe (Pramiere, After Effects, Photoshop, Illustrator)
– umiejętność pracy z kamerą (własny sprzęt mile widziany)

Zainteresowane osoby proszę kontakt e-mailowy na adres: kontakt@flipside.pl (CV + Portfolio). Z wybranymi osobami skontaktujemy się w celu umówienia się na spotkanie i omówienia szczegółów współpracy.

Video marketing w branży nieruchomości

Temat wideo w branży nieruchomości przyniosło mi samo życie. Będąc klientem na wspomnianym rynku (nie potencjalnym a faktycznym klientem) spędziłam bardzo dużo czasu na przeglądaniu ofert. Cały ten gąszcz, ilość ofert -przytłoczyły mnie w pewnym momencie. Przeglądałam już tylko te które zawierały zdjęcia, choć w wielu przypadkach jakość tych zdjęć chyba bardziej szkodziła ofercie niż pomagała. Może 1 na 200 ofert zawierała film. Dobry film, podkreślający atuty nieruchomości, pokazujący rozkład pomieszczeń, sąsiedztwo – żaden 😞 . Efekt – marnowanie czasu, mojego i agenta oprowadzającego po nieruchomości.
Tak więc czemu wideo w rynku nieruchomości? – bo istnieje faktyczna na nie potrzeba bez względu na to czy agencje nieruchomości mają czy nie tego świadomość!

Jako kupująca, nie posiadająca nadmiaru wolnego czasu, chciałam móc powierzyć częściowo to zadanie pośrednikowi. Chciałabym aby znalazł się ktoś kto wzbudzi moje zaufanie. Wręcz nie chcę pomijać pośrednika – nie znam się na prawie regulującym sprzedaż, kupno, wymagane dokumenty. Co więcej – nie znam się na nieruchomościach – nie wiem na co z praktycznej strony powinnam zwrócić uwagę. Chętnie zapłacę agentowi który zadba o to wszystko za mnie. No i teraz…. jak go wybrać? jak odnaleźć? A no właśnie – musi się „rzucic w oczy”, wyróżnić w tłumie. Uderzać po oczach profesjonalizmem.

Oglądałam wiele domów położonych w różnych odległościach od mojego obecnego miejsca zamieszkania. Możliwość zobaczenia ich wcześniej wraz z najbliższym sąsiedztwem, wykluczyłaby od razu większość wyjazdów w teren. Jeśli z jakiegoś powodu nie można zamieścić filmu w sieci i tak pomocne byłoby zaprezentowanie ich na spotkaniu twarzą w twarz. Chyba żadnej ze stron nie zależy na ilości oglądanych/pokazywanych domów a na zawarciu transakcji..:) Film umożliwia również zaprezentowanie domu zaufanej osobie od której chcielibyśmy usłyszeć radę i opinię pomocną w dokonaniu ostatecznego wyboru.

Również niedawno byłam zaangażowana w sprzedaż domu. Zgłaszali się do mnie agenci proponujący swoje pośrednictwo. Nie miałam nikogo z polecenia, a szkoda. W tym przypadku chciałabym móc wybrać jednego ale skutecznego agenta. Wiedząc że oferuje on w swojej pracy wsparcie sprzedaży profesjonalnym filmem chętnie podpisałabym umowę na wyłączność. Jako sprzedający poznałam utrapienie prezentowania domu czasem kilka razy w ciągu jednego dnia. Wiem że wideo dodane do oferty sprowadziłoby na prezentację na żywo może 1/3 liczbę osób które faktycznie się „przewinęły”,ale byłyby to tylko osoby poważnie myślący o zakupie tej konkretnej nieruchomości.

Podsumowując, musze stwierdzić że bardziej nasuwa mi się pytanie nie: „po co wideo w branży nieruchomości”? Czy „Czy wideo może pomóc w sprzedaży nieruchomości” a zdecydowanie pytanie: „Jak to możliwe że wideo nie zawitało jeszcze na stałe na tym rynku?”

Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w kolejnych artykułach, w których podpowiem również jak powinien wyglądać taki film aby faktycznie wspomógł sprzedaż i promocję agenta, jakie jeszcze korzyści przyniesie wideo agentom nieruchomości.

O autorce:

Scenarzystka, odpowiedzialna za część kreatywną,
asystentka reżysera.

Scenarzystka, specjalista od kreacji marketingowej.
Nieoceniona asystentka reżysera na planie zdjęciowym. Z zamiłowania wizażystka i stylistka. Obecnie żywo zainteresowana branżą nieruchomości zawodowo i prywatnie.

Kontakt: e-mail: ania@flipside.pl, tel. +48 509 672 396

Casting – Aktor / aktorka

Rozpoczynamy realizację serii filmów produktowych związanych z branżą transportową. Będą to filmy produktowe w formie recenzji. Mają być one prezentowane na stronie klienta oraz na takich kanałach jak youtube i podobe.

Z tej okazji szukamy aktora lub aktorki w wieku między 30 a 45 lat. Do roli prezentera i recenzenta.

Miejsce realizacji: Wrocław i okolice (termin jeszcze nie ustalony).
Wymagania: wiek 30 – 45 lat (najchętniej mieszkańcy Wrocławia i okolic).

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: kontakt@flipside.pl
(zdjęcia, portfolio, mile widziane video)

Z wybranymi osobami skontaktujemy się by umówić spotkanie i szczegóły współpracy.

Kursant Wrocław – zdjęcia

Kilka dni temu mieliśmy okazję i przyjemność realizować zdjęcia promocyjne dla wrocławskiego ośrodka szkolenia kierowców KURSANT. Więcej informacji o samym ośrodku i realizowanych tam zajęciach znajdziecie m.in. na kursant.wroclaw.pl

Całę przedsięwzięcie realizacji zdjęć trudne logistycznie gdyż na jednym placu zgromadzonych zostało bardzo dużo samochodów, motocykli, autobusów, przyczep, ciągników i samochodów osobowych. Każdy z nich musiał być ustawiony bardzo dokładnie i pod odpowiednim kontem w stosunku do siebie.

Zdjęcia realizowane za pomocą dwóch kamer oraz quadrocoptera. Wszystko w rozdzielczości 4K. Oj działo się…

Poniżej kilka zdjęć z planu.

 

Grafik, rysownik – poszukiwany

Poszukujemy grafika / rysownika do stałej współpracy.

Wymagania:
– zdolności plastyczne (jak np. tworzenie postaci komiksowych, scenerii akcji itp)
– umiejętność tworzenia storyboards
– obsługa Photoshop / illustrator
– Mile widziana znajomość animacji (np. After effects)
– lokalizacja: najchętniej Wrocław, ale możliwa jest również praca zdalna.

Zgłoszenia oraz swoje prace/portfolio prosimy wysyłać na adres:
kontakt@flipside.pl

 

O szewcu co boso chodzi…

Wierzcie lub nie, ale jest tyle pracy że czasem po prostu sił i energii brak na regularne prowadzenie bloga. Kto jak kto, ale my jesteśmy naprawdę świadomi siły materiałów video. W związku z tym pojawił się pomysł na robienie bloga w formie video… niestety zgodnie z przysłowiem o szewcu, który boso chodzi… ani czasu ani sił nie starcza. Ale plany są. Puki co staramy się aby dzielić się z Wami newsami oraz naszym doświadczeniem. Wybaczcie jeśli nie raz trwa to i trwa…

Tymczasem na okładce…

Mieliśmy przyjemność pracować nad świetnym projektem, który spokojnie można zaliczyć do marketingu wirusowego (czy też inaczej: „marketingu szemranego”). Nasz klient, partner i przyjaciel, założyciel Brand24, Michał Sadowski udzielił wywiadu dla magazynu Menager+, gdzie jego twarz zagościła na okładce. Magazyn ukazał się m.in. w salonach Empik. Michał wpadł więc na genialny pomysł nagrania materiału viralowego jak to on, na co dzień osoba bardzo skromna, zmienia się w typowego celebrytę i stara się uzmysłowić innym przypadkowo spotkanym ludziom, że jest sławny…

Materiał nagrywany był bez udziału aktorów (podobnie jak w przypadku klipu IKEA). Michał wczuł się doskonale w rolę (nie po raz pierwszy), zaczepiał osoby odwiedzające Empik, wsuwał im gazetę ze swoją twarzą na okładce, podsuwał czytającym, wychylał się z gazetą zza regałów, tańczył itp…

read more

Under construction

Po chwilowych problemach z serwerem wracamy. Przepraszamy za tę przerwę techniczną w działaniu strony. Wymagała ona pewnych zabiegów konserwatorskich. Mamy nadzieję że teraz będzie się Wam przyjemniej z niej korzystało.